Zamaskowani sprawcy podpalili tęczę na warszawskim placu Zbawiciela

W nocy dwóch zamaskowanych mężczyzn podpaliło tęczę stojącą na warszawskim pl. Zbawiciela.
W nocy dwóch zamaskowanych mężczyzn podpaliło tęczę stojącą na warszawskim pl. Zbawiciela. Fot. Krzysztof Majak / naTemat.pl
W nocy dwóch zamaskowanych mężczyzn podpaliło wykonaną ze sztucznych kwiatów tęczę stojącą od kilku miesięcy na Pl. Zbawiciela w Warszawie. Pomimo szybkiej interwencji straży pożarnej, duża część konstrukcji spłonęła.

Stojąca na pl. Zbawiciela tęcza została podpalona w piątek w nocy, mniej więcej o godzinie 1.30 – informuje "Gazeta Wyborcza".

Jarosław
czytelnik "Gazety Wyborczej"

- Ok. 1.30 w nocy jacyś goście w kapturach podbiegli do tęczy na Placu Zbawiciela i podpalili ją, najpierw z jednej, potem z drugiej strony. Na szczęście szybko przyjechała straż i udało się uratować większość, choć jakaś 1/4 "kwiatów" spłonęła. CZYTAJ WIĘCEJ


Policja zatrzymała jedną osobę podejrzewaną o zniszczenie konstrukcji.

Tęcza ma 9 metrów wysokości i 26 metrów szerokości. Na warszawskim placu stoi od czerwca 2012 roku. Autorka projektu, Julita Wójcik, mówiła Wirtualnej Polsce, że tęcza w jej intencji miała nawiązywać do pozytywnych emocji związanych z takimi wydarzeniami, jak Parada Równości, EURO 2012 oraz święto Bożego Ciała.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...