Amerykański "Newsweek" zamyka wydanie papierowe. Już za kilka miesięcy będzie tylko w wersji cyfrowej

Okładka jednego z wrześniowych "Newsweeków"
Okładka jednego z wrześniowych "Newsweeków" Fot. "Newsweek"
Jak ogłosiła naczelna amerykańskiego "Newsweeka", znany tygodnik już w 2013 roku przestanie wychodzić na papierze. W całości przejdzie na formę cyfrową.


"Dzisiejszego ranka ogłaszamy ważną zmianę w 'Newsweeku'. Pismo przejdzie transformację do formatu w pełni cyfrowego na początku 2013 roku. Ostatni numer drukowany w USA wyjdzie 31 grudnia tego roku" – zapowiedziała na stronie "N" Tina Brown, redaktor naczelna magazynu.

Zobacz też: Czeka nas niebawem świat bez gazet. Wiemy, kiedy w Polsce zostanie wydrukowana ostatnia gazeta

"W międzyczasie, 'Newsweek' będzie gwałtownie rozwijał swoją obecność na tabletach i w sieci" – podkreśliła Brown. Całe jej oświadczenie można przeczytać TUTAJ. To pierwsze tak wielkie medium tradycyjne, które ogłosiło pełne przejście do internetu.

Amerykański "Newsweek" powstał w 1933 roku, założył go ex-redaktor "Time'a" Thomas J. C. Martyn. W 1961 roku "N" został zaś kupiony przez Washington Post Company. Później, już w 2010 roku, tygodnik przeszedł jeszcze w ręce Sidneya Harmana, założyciela firmy Harman Kardon, produkującej sprzęt audio. Harman za "Newsweeka" zapłacił symbolicznego jednego dolara, ale zarazem przejął wszystkie zobowiązania finansowe "N" – opiewające wówczas na 47 milionów dolarów. Harman w ten sposób uratował pismo.

Czytaj też: Kto jeszcze czyta prasę?

Kilka miesięcy po przejęciu przez Harmana amerykański "Newsweek" połączył się z serwisem The Daily Beast, a naczelną tytułu została właśnie Tina Brown, wcześniej szefowa TDB.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
NATEMAT EXTRA 0 0“To jakby odbity człowiek”. Tutaj zachowały się ślady krwi powstańców
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Rządy PiS nazywała reżimem. Ta Czeszka może napsuć krwi Kaczyńskiemu bardziej niż Timmermans
0 0To po to PiS przerwał posiedzenie Sejmu? Arłukowicz mówi o "handlu"