Piece krematoryjne w obozie koncentracyjnym Dachau
Piece krematoryjne w obozie koncentracyjnym Dachau Fot. by Kwz / http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:KL_Dachau_Block_X_crematory.jpg / PD
Reklama.
Niemiecka prasa jest oburzona. Puzzle miały 252 obrazki, kosztowały niemal 25 dolarów. Powstały na bazie fotografii brytyjskiego fotografa Roberta Hardinga.
Układanka wywołała niemałe zamieszanie. Kategorycznie zaprotestowała bawarska partia CSU. Dachau znajduje się w jej okręgu wyborczym. Gerda Hasselfeldt, szefowa posłów tej partii w Bundestagu napisała w liście do Amazona oraz Roberta Hardinga, że tego rodzaju puzzle są nie do zaakceptowania. Członek stowarzyszenia zrzeszającego byłych więźniów obozu koncentracyjnego w Dachau podkreślił, że wykorzystywanie Holokaustu do celów komercyjnych jest skandaliczne, a same puzzle przejawiają wrogość wobec ofiar.
Gerda Hasselfeldt
cytowana przez RMF24

Dla byłych więźniów obozu koncentracyjnego, którzy przeżyli to piekło, oraz dla rodzin ofiar, ta gra to policzek. CZYTAJ WIĘCEJ

Obóz koncentracyjny Dachau był jednym z pierwszych, jakie powstały za rządów Adolfa Hitlera. Działał do kwietnia 1945 roku, kiedy jego zbrodniczej działalności kres położyli amerykańscy żołnierze. Przetrzymywano tam przeszło 200 tysięcy osób, szacuje się, że co najmniej 41 tysięcy z nich zginęło. Historycy podają, że obóz służył także za punkt szkoleniowy personelu, który wysyłany był do innych placówek tego typu.
Źródło: RMF24