[Krótko] Joanna Mucha zwolniła szefa NCS-u Roberta Wojtasia. Za Basen Narodowy

Robert Wojtaś stracił pracę. Nie jest już szefem Narodowego Centrum Sportu.
Robert Wojtaś stracił pracę. Nie jest już szefem Narodowego Centrum Sportu. Fot. Mateusz Baj / Agencja Gazreta
Joann Mucha wyciągnęła konsekwencje z kompromitacji, jaką było przełożenie meczu Polska-Anglia. Posadę stracił szef Narodowego Centrum Sportu Robert Wojtaś. Jego miejsce zajmie Marcin Herra kierujący spółką PL.2012.


Joanna Mucha zwolniła dotychczasowego szefa NCS - Roberta Wojtasia. Dymisję ma też złożyć inny z członków zarządu spółki - Janusz Kubicki. Jak podaje RMF FM, Stadion Narodowy może zostać bez kierownictwa. Kontrakt Wojtasia wygasłby pod koniec roku i mówiło się, że nie zostanie przedłużony. Jednak wstyd, jaki wywołał "Basen Narodowy" oraz ostra reakcja Donalda Tuska wymogły na minister sportu, by przyspieszyła pożegnanie z dotychczasowym szefem NCS. Problem polega na tym, że nowy szef - Marcin Herra jest póki co prezesem innej rządowej spółki - PL.2012. Jego kontrakt wygasa pod koniec roku, musi domknąć działalność spółki. Nie wiadomo, czy będzie mógł pełnić obie funkcje.

Zobacz też: Niedokończony Stadion Narodowy. Odchodzący szefowie NCS zostawiają milionowe rachunki do opłacenia

Wszystko przez przełożony mecz Polska-Anglia. Przez obfity deszcz spotkanie się nie odbyło, dach Stadionu Narodowego nie został zamknięty, a na mokrej murawie nie dało się grać. Po tej kompromitacji zaczęło się poszukiwanie winnego. Minister Joanna Mucha oddała się do dyspozycji premiera, ten jednak dymisji nie przyjął, tłumacząc, że nie ona jest winowajcą. Zaznaczył jednak, że Ministerstwo Sportu słabo radzi sobie z kontrolą NCS-u. Zażądał, by resort zabrał się do naprawy błędów.

Źródło: RMF24
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...