
Czytaj także: Liberał, konserwatysta, socjalista, czy kapitalista. Może Wy wiecie, jaki jest Donald Tusk?
Donald Tusk popełnił wiele błędów, z których najpoważniejszy polega na nadaniu sobie samemu dystynkcji 'człowieka ponad pozostałych'. Lekceważenie opozycji, nowego pokolenia, które nagle wyrosło, ręczne sterowanie partią, instrumentalne traktowanie prawa, rozgrywanie ludzi, jakby byli kamykami w warcabach, dowodzenie, że zna się na trawniku, receptach, aborcji i marihuanie lepiej niż stosowni ministrowie - to wystawiło go na cios śmieszności, którego na pewno wolałby uniknąć. CZYTAJ WIĘCEJ
– Jeżeli jest się liderem, to właśnie po to, żeby trzymać wszystkich za twarz. Pewna pycha i arogancja to cecha wszystkich polityków. Przecież każdy poseł rok po otrzymaniu mandatu staje się pyszny, a tym bardziej miękki nie może być lider – mówi w rozmowie z naTemat Wiesław Gałązka, specjalista ds. marketingu politycznego.
Cynizm i arogancja oraz lekceważenie środowisk które mają wiedzę w sprawach ważnych dla Polski to charakterystyczne cechy rządu Tuska za które dziś płaci utratą zaufania społecznego. CZYTAJ WIĘCEJ
Z jednej strony Tusk chciałby ze wszystkimi żyć dobrze, z drugiej jest bardzo zmienny. Czasem zbyt ostro się wypowiada, jego ruchy polityczne są zbyt nerwowe, przez co sprawia wrażenie aroganckiego.
Arogancja - choroba zawodowa polityków
Kiedy rządziło SLD, zawsze mówiłem moim kolegom, że władza kusi i smakuje, że bardzo łatwo jest się zużyć. Arogancja występuje zawsze w przypadku dłuższych rządów.