Policja podsumowała niedzielę na drogach w Polsce.
Policja podsumowała niedzielę na drogach w Polsce. Fot. Stanisław Bielski / East News

Od początku długiego weekendu na drogach trwa akcja Znicz 2021. Policjanci pilnują bezpieczeństwa osób, które wyjeżdżają na Wszystkich Świętych poza miasto. Komenda Główna Policji podała statystyki z niedzieli. Jedno jest pewne – spokojnie nie było. W wypadkach zginęło aż 10 osób.

REKLAMA
W niedzielę na polskich drogach doszło do 61 wypadków drogowych, w których zginęło 10 osób, a 77 zostało rannych – takie dane podała w mediach społecznościowych Komenda Główna Policji.
Czytaj także:
Ponadto tylko w niedzielę mundurowi zatrzymali aż 343 kierowców na tzw. podwójnym gazie.

"Zatrzymaliśmy 737 sprawców przestępstw, w tym 343 nietrzeźwych kierowców. W ręce mundurowych wpadło 197 poszukiwanych" – dodaje policja.

Akcja Znicz 2021 od piątku – statystyki

Patrząc na dane z poprzednich dni, ten weekend nie należał do spokojnych. Łącznie od piątku do niedzieli doszło do 245 wypadków, w których zginęło 18 osób, a 293 zostały ranne. Mundurowi zatrzymali także 834 nietrzeźwych kierowców.
W sobotę w 95 wypadkach zginęły 4 osoby, a 119 zostało rannych. 310 nietrzeźwych kierowców zostało zatrzymanych. Z kolei w piątek doszło do 89 wypadków, w których zginęły 4 osoby, a 97 zostało rannych. Zatrzymano 181 nietrzeźwych kierowców.
Czytaj także: