W czwartek 25 listopada podano kolejne dramatyczne dane o koronawirusie w Polsce. To ponad 28 tysięcy potwierdzonych zakażeń COVID-19, niemal tyle samo co poprzedniego dnia. Równie niepokojące są dane o zgonach. Donald Tusk jednoznacznie ocenił na Twitterze zachowanie Jarosława Kaczyńskiego w trudnym momencie dla Polski.
W mediach od blisko 20 lat, w naTemat pracuję od 2016 roku jako dziennikarz i wydawca
Napisz do mnie:
rafal.badowski@natemat.pl
Choć Donald Tusk nie napisał w tweecie wprost, o co chodzi, to można domyślać się z jego treści, że tematem jest nasilająca się tzw. czwarta fala COVID-19 w Polsce i brak reakcji Jarosława Kaczyńskiego, wicepremiera ds. bezpieczeństwa.
"Jarosław Kaczyński zniknął w najbardziej krytycznym dla Polski momencie. Ma w ręku całą władzę, a nie podejmuje żadnych decyzji. Decyzji, od których zależy życie tysięcy ludzi i bezpieczeństwo kraju. Wódz nam uciekł z pola bitwy" – napisał na Twitterze Donald Tusk.
COVID-19: Ponad 28 tys. zakażeń
W czwartek 25 listopada resort zdrowia po raz kolejny ujawnił alarmujące dane o zakażeniach koronawirusem. Mamy do czynienia z 28 128 potwierdzonych przypadków COVID-19. W ciągu ostatniej doby w związku z koronawirusem zmarło 497 osób. Pojawia się więc naturalne pytanie o restrykcje. Dość sceptyczny stosunek do nich przedstawił w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski.
– Restrykcje są mało skutecznym środkiem ograniczenia wzrostu pandemii – powiedział minister zdrowia w Porannej rozmowie w RMF FM.
Twardy lockdown dla osób niezaszczepionych wprowadziła Austria. Oznacza to, że obywatele, którzy nie przyjęli preparatu mogą wyjść z mieszkania tylko w konkretnych sytuacjach (wyjazd do pracy, pójście do szkoły). Czy w Polsce powinny zostać wprowadzone podobne restrykcje dla osób niezaszczepionych? O tym opowiedział dla naTemat.pl prof. Krzysztof Simon.
– Osoby niezaszczepione, tak jak w innych krajach, powinny być poddane pewnym restrykcjom typu: zakaz wejścia do restauracji, kina, teatru, klubu – tam gdzie może dojść do zakażenia ich i zakażenia innych osób – mówił nam prof. Krzysztof Simon.
Posłuchaj "naTemat codziennie". Skrót dnia w mniej niż 5 minut