"Nauczycielka i pies" opublikowała zdjęcie swojego paska z wypłatą. Zmiany wywołane przez Polski Ład podniosły jej pensję z 2872,80 złotych do... 2891,17 złotych. – Nie chcę być w tym kraju szmatą do wycierania podłogi – wskazała.
Polski Ład wywołał kontrowersje już 1 stycznia. Wszystko za sprawą nauczycieli, którzy dostają pensje z góry. Wielu z nich straciło nawet do 200 złotych. Inni uzyskali od kilku do kilkunastu złotych
Głos w sprawie zabrała tiktokerka, działająca pod pseudonimem "Nauczycielka i pies". Za pośrednictwem mediów społecznościowych podkreśliła, że z podobnym problemem zmagają ratownicy medyczni i pielęgniarki
– Połowa młodych nauczycieli odejdzie z zawodu, bo nie będzie miało co włożyć do garnka – podała
Nauczycielka pokazała pasek z wypłatą. "Nie chcę być szmatą do podłogi"
Nauczycielka dzięki Polskiemu Ładowi zyskała całe... 11 złotych. Tymczasem, jak pisaliśmy chwilę po nowym roku, część pracowników oświaty straciła w wyniku nieścisłości oraz zawiłości przepisów zawartych w Polskim Ładzie.
Chwilę po pokazaniu pasków z wypłatą do nauczycielki spłynęły poniżające wiadomości. – Dostałam ze sto wiadomości (...). Jedynym argumentem, jakim potrafią posługiwać się ludzie to jest to, że mamy 2 miesiące wakacji – zaczęła.
Tiktokerka podkreśliła, że dwa miesiące urlopu nie są powodem do hejtu. Jak podała, nie może wykorzystywać dni wolnych w trakcie roku szkolnego. Korzystać z niego może jedynie podczas ferii i wspomnianych już wakacji.
– Miliony razy słyszałam, że nauczyciel pracuje tylko 18 godzin tygodniowo. Naprawdę? Jakim głupcem trzeba być, żeby wierzyć w takie bzdety – dodała. Autorka nagrania zaznaczyła, że nauczyciele muszą przygotowywać się do lekcji, sprawdzać klasówki, czy też brać udział w zebraniach.
Skutkiem niskich zarobków i braku szacunku do pedagogów ma być odchodzenie z zawodu kolejnych młodych nauczycieli. – Odejdą ze względu na warunki, które są tworzone. Społeczeństwo oczekuje od nauczycieli kreatywności, myślenia, innowacji w szkole, stawania na rzęsach za pensje, które nieraz są niższe niż najniższa krajowa – zakończyła.
Posłuchaj "naTemat codziennie". Skrót dnia w mniej niż 5 minut