Nie żyje żona znanego dziennikarza motoryzacyjnego Włodzimierza Zientarskiego. Maria Zientarska od wielu lat chorowała na stwardnienie rozsiane. Do mężczyzny napływają kondolencje.
W naTemat jestem dziennikarką i lubię pisać o show-biznesie. O tym, co nowego i zaskakującego dzieje się u polskich i zagranicznych gwiazd. Internetowe dramy, kontrowersyjne wypowiedzi, a także ciekawostki z życia codziennego znanych twarzy – śledzę je wszystkie i informuję o nich w swoich artykułach.
Napisz do mnie:
weronika.tomaszewska@natemat.pl
Nie żyje żona Włodzimierza Zientarskiego
O śmierci żony Włodzimierza Zientarskiego opinia publiczna dowiedziała się poprzez opublikowane na łamach "Gazety Wyborczej" kondolencje, które przyjaciele złożyli dziennikarzowi.
"Naszemu Przyjacielowi Włodzimierzowi Zientarskiemu wyrazy żalu i współczucia z powodu śmierci żony przesyłają zarząd i pracownicy Toyota Motor Poland" – napisano.
Przyczyna odejścia Marii Zientarskiej nie jest znana. Wiadomo natomiast, że kobieta cierpiała na stwardnienie rozsiane, a o diagnozie dowiedziała się w wieku 30 lat.
Zientarski o chorobie żony
Zientarski w 2020 roku na antenie Radia Zet wspomniał o pierwszych objawach choroby u żony. – Siedzieliśmy w kawiarni. Przygotowywaliśmy się do jakiejś imprezy motoryzacyjnej i nagle ona mówi: Wiesz co, jakoś słabo widzę na jedno oko – zwierzył się.
Małżonkowie pojechali wtedy do szpitala, gdzie dość szybko wskazano właściwą diagnozę. Zientarski w tamtej rozmowie zdradził także, co jest – jego zdaniem – najważniejsze w opiece nad osobą chorującą na stwardnienie rozsiane. – Miłość i opiekuńczość – stwierdził dziennikarz.
W trakcie audycji obok Zientarskiego siedział lekarz, który wyjaśnił, że to choroba ośrodkowego układu nerwowego. Dodał, że dotyka ludzi młodych, w przedziale wieku 20-40. Najczęściej chorują na nią kobiety.
Doktor tłumaczył również, że choć leczenie jest bardzo skomplikowane, to medycyna ma dzisiaj coraz więcej do zaoferowania nawet w trudnych przypadkach.
– To nie jest przerażająca choroba. Była może 25 lat temu. Natomiast teraz jest ogromny postęp, mamy leki, które sprawiają, że choroba się nie rozwija, nie ma aktywności ani klinicznej, ani w obrazach badań dodatkowych – zapewniał ekspert.
Jednocześnie podkreślił, że kluczowe jest szybkie zdiagnozowanie i natychmiastowe rozpoczęcie leczenia.
Kim jest Włodzimierz Zientarski?
Przypomnijmy, że Włodzimierz Zientarski jest autorem wielu programów telewizyjnych, między innymi "Jarmarku", "Auto Moto Fanklubu", "4x4", "AutoŚwiat TV" czy "Pasjonatów".
Przez ponad 20 lat pracował w Telewizji Polskiej. Z kolei w latach 2007–2015 prowadził studio Formuły 1 w Polsat Sport. Był też redaktorem naczelnym pisma "Auto Moto i Sport". Nadal wraz córką Joanną oraz Kubą Olszewskim prowadzi audycję "Odjechani" w Antyradiu.