Nowy Świat najdroższą ulicą w Polsce. Od światowej czołówki oddziela nas przepaść

Nowy Świat w Warszawie to najdroższa ulica handlowa w Polsce
Nowy Świat w Warszawie to najdroższa ulica handlowa w Polsce Fot. Filip Klimaszewski / Agencja Gazeta
Warszawska ulica Nowy Świat spadła na 43. miejsce w światowym rankingu najdroższych ulic handlowych na świecie. Z czynszem na poziomie 1020 euro za metr kwadratowy rocznie nie może się nawet równać z Causeway Bay w Hongkongu, gdzie czynsz to aż 22 307 euro.

Warszawska ulica Nowy Świat po raz kolejny została najdroższą ulicą handlową w Polsce w rankingu Sushman & Wakefield. Za wynajem metra kwadratowego powierzchni trzeba tam rocznie zapłacić 1020 euro. Choć w porównaniu z zeszłym rokiem cena się nie zmieniła, Nowy Świat spadł o dwa miejsca w globalnym rankingu i teraz jest na 43. miejscu. Wyprzedzają je między innymi Causeway Bay w Hongkongu (1. miejsce - 22 307 euro), Piąta Aleja w Nowym Jorku (2. m. - 21 204 euro) czy Pola Elizejskie (3. m. – 9 573 euro). Znacznie mniejsze różnice niż w rankingu światowym występują między polskimi ulicami. Choć dominuje Warszawa, to różnice są znacznie mniejsze niż między światowymi miejscówkami.

W Polsce, poza Nowym Światem, do najdroższych ulic handlowych należą: Floriańska w Krakowie z rocznym czynszem za m kw. w wysokości 948 euro, Chmielna i Marszałkowska w Warszawie - z rocznymi czynszami za m kw. odpowiednio 852 euro i 732 euro, Półwiejska w Poznaniu i ul. 3 Maja w Katowicach - w obu tych miastach czynsz wynosi 696 euro za m kw. rocznie. Drogo jest też na placu Trzech Krzyży w Warszawie (660 euro za m kw. rocznie) i w Al. Jerozolimskich (576 euro za m kw. rocznie). CZYTAJ WIĘCEJ


Czytaj też: "Pamiętam, że Szczuka zostawiła mi 5 złotych napiwku". Wspominamy Nowy Wspaniały Świat w dniu zamknięcia

W dużych miastach zainteresowanie prestiżowymi lokalizacjami jest tak duże, że brakuje wolnych miejsc. I to mimo wciąż powstających centrów handlowych. Duże zmiany w rankingu mogą też nastąpić po oddaniu do użytku drugiej linii metra w Warszawie.

Zobacz też: Mazowiecki, Holland, Michnik, Mleczko w obronie Nowego Wspaniałego Światu

Źródło: Forbes.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...