Minister finansów Tadeusz Kościński oraz szefowa Krajowej Administracji Skarbowej Magdalena Rzeczkowska wystąpili na wspólnej konferencji prasowej. Jak wyraził się Kościński, chodzi o nowe, rzekomo korzystne zmiany w Polskim Ładzie.
W mediach od blisko 20 lat, w naTemat pracuję od 2016 roku jako dziennikarz i wydawca
Napisz do mnie:
rafal.badowski@natemat.pl
Dla kogo ulga dla klasy średniej?
– Intensywnie pracujemy nad rozszerzeniem Polskiego Ładu o nowe rozwiązania – zapowiedział Tadeusz Kościński w wystąpieniu transmitowanym w serwisie YouTube. Przypomnijmy, minister finansów niedawno przepraszał za Polski Ład, o czym informowaliśmy w naTemat.
– Preferencją dla klasy średniej zostaną objęte kolejne kategorie podatników. To emeryci i renciści, osoby zatrudniane na umowę zlecenie, osoby otrzymujące opodatkowane świadczenie ZUS oraz w szerszym zakresie nauczyciele akademiccy – wyliczał Tadeusz Kościński.
– Korzystanie z preferencji będzie również możliwe przy zbiegu różnych umów: na przykład umowy o pracę z umową zleceniem. W efekcie jeszcze większa liczba osób o dochodach do 12 800 złotych brutto miesięcznie będzie zyskiwać na reformie lub będzie ona dla nich neutralna – tłumaczył Tadeusz Kościński.
Rozszerzona zostanie też ulga dla samotnych rodziców. – Efekty tych prac mają zostać niedługo zaprezentowane – przekazał Kościński. Minister finansów poinformował też o nowym instrumencie wsparcia dla pracodawców, którzy tworzą miejsca pracy dla osób z niepełnosprawnościami.
– Żaden z pracodawców, którzy odgrywają tak ważną rolę na rynku pracy, nie straci na Polskim Ładzie – zapowiedział Tadeusz Kościński.
Chodzi o wsparcie ZFRON oraz ZFA ze środków PFRON, co ma ochronić ponad 900 pracodawców zatrudniających ponad 100 tys. osób z niepełnosprawnościami. Wystąpienia Kościńskiego i Rzeczkowskiej można zobaczyć na poniższym nagraniu.