Radna Prawa i Sprawiedliwości, Małgorzata Jacyna-Witt spędziła niedzielę krytykując na Twitterze działalność Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Według polityczki Polacy na tyle wzbogacili się dzięki Zjednoczonej Prawicy, że teraz mogą "rozdawać pieniądze na lewo i prawo".
136 282 325 zł. – tyle pieniędzy znalazło się na koncie WOŚP po zakończeniu jubileuszowej zbiórki datków. Środki zostaną przekazane na wsparcie okulistyki dziecięcej. Większość polityków Prawa i Sprawiedliwości przemilczało niedzielne wydarzenie, jednak radna Jacyna-Witt postanowiła "uświadamiać" internautów.
Radna PiS nie odpuszcza WOŚP. "Ale ich ogłupiono"
Przewodnicząca klubu PiS w sejmiku zachodniopomorskim zaczęła niedzielę na Twitterze od informowania, z jakiej infrastruktury korzystają wolontariusze Jurka Owsiaka. "Dzisiaj WOŚP do zbierania kasy wykorzystuje infrastrukturę sfinansowaną także z podatków ludzi niechętnych Owsiakowi. Uświadamiam" – napisała.
Jacyna-Witt udostępniła także wypowiedź jednej z sympatyczek WOŚP, która wskazała, że wyposażenie szpitali bez pomocy Orkiestry byłoby mizerne. "Ale ich ogłupiono" – oceniła.
Tuż po zakończeniu 30. Finału WOŚP polityczka wskazała, że Polacy rozdają pieniądze, bo wzbogacili się dzięki Zjednoczonej Prawicy. "Brawo! Polacy wzbogacili się dzięki mądrej polityce Prawa i Sprawiedliwości! I teraz rozdają pieniądze na prawo i lewo!" – zadeklarowała.
"WOŚP poszła na rekord? To znaczy, że dzięki polityce Prawa i Sprawiedliwości Polacy są na tyle majętni, że nie muszą liczyć się z wydatkami" – dodała.
Po opublikowaniu serii zaskakujących wpisów radna poczuła się zaatakowana. Jej zdaniem, powodem niepochlebnych komentarzy internautów było opublikowanie "jednego zdania refleksji o WOŚP". "Obłażą mnie wypełzające z zakamarków Twittera trolle z 2013-2016 lat" – napisała.
Kim jest Małgorzata Jacyna-Witt?
Od 2002 roku zajmuje się działalnością samorządową. Przez 4 lata – do 2006 roku – zasiadała w radzie Szczecina. Następnie do 2010 roku sprawowała mandat radnej w sejmiku województwa zachodniopomorskiego.
W 2014 roku starała się o objęcie funkcji prezydentki Szczecina. Weszła do drugiej tury wraz z Piotrem Krzystkiem (Bezpartyjni Samorządowcy). Ostatecznie nie udało się jej przejąć władzy w mieście.
Od 2018 roku ponownie zasiada w zachodniopomorskim sejmiku, w którym przewodniczy klubowi Prawa i Sprawiedliwości. Przez 10 lat realizowała się w roli menadżera, a także prowadziła własną działalność w branży budowlanej.
Posłuchaj "naTemat codziennie". Skrót dnia w mniej niż 5 minut