Galeria fotografii ILEX PHOTO organizuje aukcję charytatywną dla Ukrainy.
Galeria fotografii ILEX PHOTO organizuje aukcję charytatywną dla Ukrainy. Fot. materiały prasowe

Prestiżowa galeria ILEX PHOTO uruchomiła aukcję charytatywną. Cały dochód z licytacji zostanie przekazany na konto ukraińskiej armii.

REKLAMA

Charytatywna aukcja dla Ukrainy

ILEX PHOTO to mieszcząca się w Rzymie renomowana galeria fotograficzna, która powstała w 2008 roku. W ramach swoich wystaw pokazywała prace takich legendarnych artystów, jak Vivian Maier, Rene Burriego, czy Lettizie Battaglie. Instytucja niedawno stała się pierwszą zagraniczną tak prestiżową galerią sztuki zarządzaną w całości przez Polaków.

Galeria uruchomiła aukcję charytatywną "Ilex dla Ukrainy", w ramach której można wylicytować fotografie takich znanych artystów, jak Nikolay Kolovsky, Yuri Rupin, Yelena Yemchuk czy Maxima Donduyka. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na konto ukraińskiej armii.

Celem aukcji jest jednak nie tylko zebranie funduszy, ale też podniesienie świadomości na temat ukraińskiej kultury oraz promocja lokalnych artystów. Współwłaściciel ILEX PHOTO Piotr Pronobis zwrócił uwagę na historię fotografów, którzy oddali swoje prace na licytację.

"Niektórzy z naszych fotografów aktywnie walczą w armii, innym ciężko było dostarczyć nam prace przez całkowicie zniszczone domy, w których gromadzili swoje dzieła. Te historie potęgują naszą potrzebę pomocy".

Zarządzający galerią polski kolektyw artystystyczny ma również w planach dalszą promocję ukraińskiej kultury.

"Podczas prac nad aukcją charytatywną uświadomiliśmy sobie fenomen, jaki stanowi ukraińska fotografia. Chcemy pokazać światu więcej dzieł, szczególnie tych z edycji kolekcjonerskich podpisanych przez artystów, na wystawie w maju w jednej z europejskich stolic fotografii”.

Akcja "lex dla Ukrainy” rozpoczyna transformację galerii w wirtualną platformę, realizującą międzynarodowe projekty fotograficzne. 24 fotografie 24 ukraińskich artystów można wylicytować tutaj.

Może Cię zainteresować również: