nt_logo

Ależ faux pas w wykonaniu Meghan Markle! Wpadka żony księcia Harry'ego jest związana z Ukrainą

Joanna Stawczyk

21 kwietnia 2022, 13:36 · 3 minuty czytania
Meghan Markle ostatnio złożyła wizytę w Europie po długiej nieobecności. Przybyła na wydarzenie Invictus Games. Tam księżna Sussex popełniła niezłą gafę. Namalowała flagę Ukrainy na opak, a to wywołało burzę. "Nie mogła wygooglować tego? Chyba nie, skoro wszystko, co robi, jest tylko na pokaz" – ocenili oburzeni internauci.


Ależ faux pas w wykonaniu Meghan Markle! Wpadka żony księcia Harry'ego jest związana z Ukrainą

Joanna Stawczyk
21 kwietnia 2022, 13:36 • 1 minuta czytania
Meghan Markle ostatnio złożyła wizytę w Europie po długiej nieobecności. Przybyła na wydarzenie Invictus Games. Tam księżna Sussex popełniła niezłą gafę. Namalowała flagę Ukrainy na opak, a to wywołało burzę. "Nie mogła wygooglować tego? Chyba nie, skoro wszystko, co robi, jest tylko na pokaz" – ocenili oburzeni internauci.
Potężne faux pas Meghan Markle. Wpadka żony księcia związana z Ukrainą Fot. DPPA/Sipa USA/East News

Obserwuj naTemat w Wiadomościach Google

  • Kilka dni temu Harry i Meghan Markle przylecieli z powrotem do Europy, aby uczestniczyć w oficjalnym otwarciu rozgrywek Invictus Games w Holandii
  • Księżna Sussex popełniła potężne faux pas, malując "odwróconą" flagę ukraińską podczas spotkania z dziećmi na imprezie
  • Wpadka Markle nie umknęła czujnym internautom. "Jakie to żenujące" – komentowali zbulwersowani

Potężna wpadka Meghan Markle. Namalowała flagę Ukrainy kolorami na odwrót

Meghan Markle i jej mąż książę Harry przybyli do Hagi w zeszły piątek (15 kwietnia). Księżna Sussex nie zabawiła jednak długo w Europie. Wróciła bowiem do USA już w poniedziałek, aby być ze swoimi dziećmi, Archiem i Lilibet.

Podczas pobytu w Holandii Meghan Markle spędziła czas z uczestnikami Invictus Games i ich rodzinami, a w niedzielę wzięła udział w prywatnym spotkaniu z ambasadą brytyjską. Warto nadmienić, że igrzyska Invictus Games (invictus oznacza "niepokonany") to międzynarodowe wielodyscyplinarne zawody sportowe, za którymi stoi książę Harry.

Kierowane są do żołnierzy i weteranów wojennych rannych w misjach w kraju i poza granicami. Dyscypliny sportowe, w jakich można wziąć udział to: koszykówka na wózkach, siatkówka na siedząco oraz ergometr wioślarski. Pierwsze wydarzenie odbyło się we wrześniu 2014 w Londyńskim Parku Olimpijskim Królowej Elżbiety. Tegoroczne igrzyska odbyły się w Holandii. Meghan Markle podziękowała holenderskim gospodarzom w swoim wystąpieniu.

Mama Archiego i Lilibet, która przyleciała do Europy po raz pierwszy od dwóch lat po oficjalnym opuszczeniu urzędu królewskiego, była gościem specjalnym podczas niedzielnego czytania książek dzieciom na Invictus Games. Do sieci trafiły zdjęcia wykonane podczas spotkania z żoną księcia Harry'ego. Seria ujęć z wydarzenia została opublikowana na Twitterze brytyjskiej ambasady w Hadze.

Czujne oko internautów wyłapało żenującą wpadkę Markle, która w hołdzie dla walczących Ukraińców, namalowała ich flagę. Problem w tym, że jest ona namalowana odwrotnie, z żółtą połową na górze zamiast niebieskiej.

"Na jednym ze zdjęć widać było, jak matka dwojga dzieci starannie pisze słowo 'pokój' na żółto-niebieskim obrazie, który na pierwszy rzut oka wyglądał jak flaga Ukrainy" – napisał Daily Mail. 

W sieci nie brakowało komenatrzy ze słowami oburzenia. "To dyplomatyczna katastrofa i lekceważnie, aby użyć czerwonej farby na fladze narodowej (Ukrainy)"; "To absolutnie żegnujące"; "Gdyby tylko wcześniej zobaczyła w Google flagę Ukrainy (tak jak podobno musiała wygooglować hymn Wielkiej Brytanii), nie malowałaby jej na odwrót" – reagowano ostro.

Faux pas Markle z flagą Ukrainy zdaje się szczególnie niefortunne, patrząc na to, że odkąd trwa inwazja Rosji na naszych wschodnich sąsiadów, Harry i Meghan zabierali głos ws. dramtycznych wydarzeń.

Przypomnijmy, że wnuk królowej Elżbiety II wraz ze swoją małżonką w opublikowanym oświadczeniu apelowali do przywódców cywilizowanego świata o podjęcie właściwych działań względem krwawych poczynań Władimira Putina

"Książę Harry i Meghan, książę i księżna Sussex oraz wszyscy pracownicy fundacji Archewell solidaryzują się z ludnością Ukrainy przeciw łamaniu międzynarodowych i humanitarnych praw oraz zachęcają globalną społeczność, a także jej przywódców, aby zrobili to samo" – czytaliśmy w komunikacie na stronie fundacji Archewell.

Czytaj także: https://natemat.pl/408322,96-urodziny-krolowej-elzbiety-ii-zdjecia