nt_logo

Omenaa Mensah w pochlebnych słowach o Agacie Dudzie. "Szkoda, że tego nie komunikuje"

Joanna Stawczyk

22 kwietnia 2022, 14:57 · 3 minuty czytania
Omenaa Mensah i jej małżonek Rafał Brzoska mają wielkie serce. Założyli dzienny ośrodek wsparcia i edukacji dla ukraińskich matek z dziećmi. Placówkę, którą nazwano RiO Edu Centrum, zdążyła odwiedzić pierwsza dama. Omenaa była pod wrażeniem Agaty Dudy. Podzieliła się osobistymi wrażeniami na jej temat oraz wizyty. "Miała super kontakt z dzieciaczkami" – podkreśliła.


Omenaa Mensah w pochlebnych słowach o Agacie Dudzie. "Szkoda, że tego nie komunikuje"

Joanna Stawczyk
22 kwietnia 2022, 14:57 • 1 minuta czytania
Omenaa Mensah i jej małżonek Rafał Brzoska mają wielkie serce. Założyli dzienny ośrodek wsparcia i edukacji dla ukraińskich matek z dziećmi. Placówkę, którą nazwano RiO Edu Centrum, zdążyła odwiedzić pierwsza dama. Omenaa była pod wrażeniem Agaty Dudy. Podzieliła się osobistymi wrażeniami na jej temat oraz wizyty. "Miała super kontakt z dzieciaczkami" – podkreśliła.
Omenaa Mensah chwali Agatę Dudę. "Urzekł mnie jej kontakt z dziećmi" Fot. Instagram.com/@omenaamensah
  • Omenaa Mensah razem z Rafałem Brzoską i ze swoją fundacją stworzyła wyjątkowe miejsce dla mam i dzieci z Ukrainy. RiO EDU CENTRUM to ośrodek dziennego wsparcia i edukacji
  • Do placówki zawitała Agata Duda. Żona prezydenta widziała się z ukraińskimi dziećmi
  • Omenaa w niezwykle pozytywnych słowach wypowiedziła się na temat pierwszej damy. Ma zamiar utrzymywać z nią kontakt

Ośrodek RiO EDU CENTRUM otwarty. Wyjątkowy gest Omeny Mensah

Omenaa Mensah dała poznać się szerszej publiczności dzięki prezentowaniu pogody na antenie TVN. Poza pracą w telewizji pogodynki nie próżnuje, ponieważ mocno udziela się dobroczynnie. W 2014 roku założyła bowiem Omenaa Foundation.

W 2019 roku dziennikarka poślubiła biznesmena Rafała Brzoskę, który równie chętnie lubi angażować się w incjatywy niesienia wsparcia dla grup najbardziej potrzebujących. Teraz pomocnej dłoni potrzebują Ukraińcy, którzy musieli uciekać przed agresją Putina. Gestem okazania pomocy jest otwarcie RIO EDU Centrum.

Jest to dzienny ośrodek założony z inicjatywy Omenaa Foundation przy wsparciu firmy ubezpieczeniowej Mondiale Assistance. Placówka oferuje wsparcie i edukację dla kobiet i dzieci, które uciekły do Polski przed wojną w Ukrainie. Działania są ukierunkowane na pomoc kobietom w aktywizacji zawodowej, a także zapewnienie ich dzieciom nauki i zabawy.

– Wszyscy wspaniale podeszliśmy do tematu pomagania, ludzie przyjmowali ukraińskie rodziny, oddawali jedzenie, ubrania itd. Teraz jest czas, żeby systemowo pomagać tym osobom, bo nikt z nich nie chce siedzieć przez dwa, trzy miesiące w obozach, tylko ci ludzie chcieliby zacząć funkcjonować, podjąć pracę i czekać na lepsze czasy, kiedy być może będą mogli wrócić do swojego kraju – tłumaczyła Mensah w rozmowie z Plejadą.

Omenaa Mensah o Agacie Dudzie: "Widać, że jest nauczycielką"

Omenaa nie omieszkała powiedzieć paru słów o pierwsze damie. Agata Duda zjawiła się bowiem ostatnio w ośrodku. Żona prezydenta entuzjastycznie podeszła do inicjatywy fundacji Omeny i Rafała Brzoski.

– Pani Agata Duda była zachwycona. Chodziła, podziwiała i miała super kontakt z dzieciaczkami. Potrafiła porozumieć się z nimi w języku ukraińskim, a przecież jest nauczycielką języka niemieckiego – zaznaczyła Mensah.

– Była zachwycona tym, jak to wszystko ładnie wygląda, jak te sale wyposażyliśmy i powiedziała, że chciałaby, żeby takich centrów było więcej, bo jest duża potrzeba, żeby aktywizować kobiety – dodała.

– Poznałyśmy się kilka dni temu i byłam pod ogromnym wrażeniem tego wszystkiego, co pani prezydentowa robi, ale żałuję, że tego nie komunikuje. Szkoda – powiedziała, nawiązując do tego, że pierwsza dama w przeciwieństwie do swoich poprzedniczek nie przepada za częstym zabieraniem głosu i nagłaśnianiem swoich przedsięwzięć.

Okazuje się, że na jednym spotkaniu z Agatą Dudą ma się nie skończyć. – Mamy nasze ustalenia i wiemy, jak będziemy crossować nasze wspólne działania i wspólną pomoc. Myślę, że z tego będzie coś dalej wychodziło – stwierdziła. Omenna pochwaliła Agatę Dudę za podejście do najmłodszych. – Urzekł mnie jej niesamowity kontakt z dziećmi. Widać, że jest nauczycielką. Potrafi i lubi z nimi obcować – stwierdziła, wyjawiając potem, co usłyszała od pierwszej damy na temat jej nauczycielskiej pasji. – Kiedy rozmawiałyśmy na herbatce, zapytałam, czy nie brakuje jej nauczania. Odpowiedziała, że bardzo jej brakuje, ale dowiedziałam się też, że od czasu do czasu wciąż prowadzi lekcje – zdradziła dziennikarka. Warto wyjaśnić, że stanowisko męża, Andrzeja Dudy uniemożliwia jej aktualnie wykonywanie pracy zawodowej.

Czytaj także: https://natemat.pl/408385,potezne-faux-pas-meghan-markle-flaga-ukrainy