nt_logo

Polsat SuperHit Festiwal 2022 zbliża się wielkimi krokami. Oto szczegóły imprezy w Sopocie

Joanna Stawczyk

26 kwietnia 2022, 14:44 · 3 minuty czytania
Jedna z najbardziej wyczekiwanych imprez z udziałem całej plejady rodzimych gwiazd w tym roku odbędzie się już w maju. Mowa o słynnym Polsat SuperHit Festiwal 2022, który niezmiennie organizowany jest w sopockiej Operze Leśnej. Bilety już w sprzedaży, a my znamy pierwsze szczegóły wydarzenia. Kto zabłyśnie na scenie?


Polsat SuperHit Festiwal 2022 zbliża się wielkimi krokami. Oto szczegóły imprezy w Sopocie

Joanna Stawczyk
26 kwietnia 2022, 14:44 • 1 minuta czytania
Jedna z najbardziej wyczekiwanych imprez z udziałem całej plejady rodzimych gwiazd w tym roku odbędzie się już w maju. Mowa o słynnym Polsat SuperHit Festiwal 2022, który niezmiennie organizowany jest w sopockiej Operze Leśnej. Bilety już w sprzedaży, a my znamy pierwsze szczegóły wydarzenia. Kto zabłyśnie na scenie?
Polsat SuperHit Festiwal 2022 już w maju. Kto wystąpi na scenie w Sopocie? Fot. Piotr Zagiell/East News

Obserwuj naTemat w Wiadomościach Google

  • Polsat SuperHit Festiwal 2022 w Sopocie potrwa trzy dni od 20 do 22 maja. Impreza będzie rozpoczynać się codziennie o godz. 19:30.
  • Przez pierwsze dwa dni publiczność zgromadzona w Operze Leśnej i przed telewizorami będzie miała okazję wysłuchać koncertów gwiazd. W ostatni dzień odbędzie się zaś Sopocki Hit Kabaretowy.
  • Wejściówki na festiwal są już dostępne w sprzedaży. Kto poprwadzi imprezę? Jacy artyści uświetnią tegoroczne wydarzenie w Operze Leśnej?

Polsat SuperHit Festiwal 2022 - szczegóły imprezy

Wszystko jasne! Sezon letnich, plenerowych wydarzeń w Polsce otworzy z pompą sopocki Polsat SuperHit Festiwal 2022, który jest organizowany w Operze Leśniej od 2015 roku. Impreza potrwa trzy dni, począwszy od 20 maja. W piątek i sobotę na scenie zaprezentują się gwiazdy estrady w swoich największych przebojach. Niedziela, zamykająca festiwal, będzie zaś tradycyjnie finiszem z humorem, czyli Sopockim Hitem Kabaretowym.

Wiadomo, że gospodarzami Polsat Superhit Festiwal 2022 będą m.in. Paulina Sykut-Jeżyna, Krzysztof Ibisz, Karolina Gilon, Marcelina Zawadzka i Maciej Dowbor. Pełna lista artystów, którzy dadzą show w Sopocie, zostanie ogłoszona już niebawem na oficjlanej konferencji.

Póki co, przekazano informację o tym, że na imprezie zaśpiewają m.in.:

  • Beata Kozidrak i Bajm
  • Sylwia Grzeszczak
  • Lemon
  • T. Love
  • Dawid Kwiatkowski
  • Ralph Kaminski
  • Doda

Występ Rabczewskiej będzie punktem specjalnym, ponieważ w tym roku artystka obchodzi swoje 20-lecie kariery scenicznej. Oznacza to, że usłyszmy jej największe hity takie jak "Nie daj się", czy też nowsze przeboje, które w ostatnich miesiącach królowały na szczytach list w rozgłośniach radiowych - mowa o "Don't Wanna Hide" czy "Fake Love".

Wokalistka szykuje też prawdziwą petardę. Jak doniósł Pomponik, Doda pogodziła się z Justyną Steczkowską i wystąpi z nią w duecie. – Latami były w konflikcie, ale do pierwszego 'pogodzenia' doszło przy okazji projektu 'Artyści przeciw nienawiści', gdzie Justyna na prośbę Dody wystąpiła. Teraz pokażą razem na scenie, że na dobre zakopały topór wojenny – przekazał informator serwisu. Wejściówki na Polsat SuperHit Festiwal 2022 są już dostepne w sprzedaży. Bilet na cały festiwal, czyli trzy dni można nabyć m.in. za pośrednictwem strony internetowej biletyna.pl oraz bileterii Bałtyckiej Agencji Artystycznej, czyli www.bart-bilety.interticket.pl. Najtańsze bilety można nabyć już od 120 złotych. Jeśli ktoś pragnie znaleźć się bliżej sceny, musi przygotować się na większy wydatek. Mowa o kwotach rzędu 800 złotych.

Polsat SuperHit Festiwal 2022 podwyższył poprzeczkę

Fani spockiego festiwalu czekają na równie mocny line-up, co w ubiegłym roku. Przed organizatorami niemałe wyzwanie. W 2021 roku w Operze Leśnej zaśpiewały takie gwiazdy jak sanahKayah, Viki Gabor czy Michał Szpak.

Bezapelacyjnie największe emocje wywołał jednak show zespółu Måneskin, który przyleciał do Polski niedługo po zwycięstwie na Eurowizji. Włoska kapela dała czadu. Publiczność zrobiła wielkie oczy, gdy Damiano David, lider zespołu Måneskin i Thomas Raggi, gitarzysta, pocałowali się pod koniec swojego występu.

Był to gest wsparcia zaadresowany do nieszanowanej przez rząd społeczność LGBT w Polsce. Gwiazdor wykrzyknął, że każdy "ma prawo to robić bez strachu, ma prawo być wolnym i być kim chce".

Czytaj także: https://natemat.pl/409009,doda-i-justyna-steczowska-razem-na-scenie