Efektowny triumf Pogoni Szczecin na początek sezonu, awans już tylko formalnością

07 lipca 2022, 19:58 · 2 minuty czytania
Takie otwarcia sezonu lubimy najbardziej, nawet jeśli jest dopiero początek lipca, a polskie kluby muszą już rywalizować w pucharach. Pogoń Szczecin efektownie pokonała KR Reykjavik 4:1 (3:0) w kwalifikacjach Ligi Konferencji UEFA i jest już jedną nogą w drugiej rundzie zmagań. Rewanż w Islandii za tydzień, powinien być już tylko formalnością.To pierwsze w historii zwycięstwo Portowców w pucharach.

07 lipca 2022, 19:58 • 1 minuta czytania
Pogoń Szczecin efektownie pokonała KR Reykjavik w kwalifikacjach Ligi Konferencji UEFA Fot. Pogoń Szczecin

• Pogoń Szczecin pokonała KR Reykjavik na początek sezonu 2022/23
  • Portowcy rozpoczęli we czwartek kwalifikacje Ligi Europy
  • Rewanż z islandzką drużyną powinien być już tylko formalnością

Piłkarze Pogoni Szczecin sezon 2022/2023 rozpoczęli na swoim terenie starciem z KR Reykjavik w pierwszej rundzie kwalifikacji Ligi Europy. Nim Portowcy rozpoczęli zmagania w pucharach, klub ogłosił radosną wiadomość dla fanów ekipy ze Szczecina. Oto umowę przedłużył Kamil Grosicki, który mógł latem przenieść się do Ligue 1, ale zdecydował się pozostać w Polsce. Nowy kontrakt 34-latek podpisał na dwa kolejne lata.

A później ruszył wespół z kolegami z ekipy Portowców do walki w pucharach. I to jak ruszył. Pogoń zdominowała ekipę z Islandii już na początku spotkania, a Kamil Drygas w 7. minucie wykorzystał płaskie podanie Sebastiana Kowalczyka w polu karnym. Chwilę wcześniej pomocnik mógł zdobyć bramkę efektowną przewrotką, ale bramkarz Islandczyków zdołał odbić piłkę po efektownym strzale weterana.

Piłkarze Jensa Gustafssona atakowali raz po raz, aż w 17. minucie kapitalnie podał prostopadłą piłkę Kamil Drygas, a strzał Sebastiana Kowalczyka odbił się od golkipera gości. Piłka spadła jednak tuż pod nogi Luki Zahovicia, który zrobił swoje i już po chwili syrena okrętowa oznajmiła całemu Szczecinowi, że Portowcy wygrywają z Islandczykami już 2:0. I wciąż było im mało, atakowali i chcieli ten dwumecz rozstrzygnąć raptem w 45 minut.

Udało się dokładnie w 40. minucie. Sebastian Kowalczyk wrzucił świetnie piłkę przed bramkę gości, a tam wyskoczył zza pleców rywali Jakub Bartkowski i głową wpakował piłkę do siatki. Kowalczyk zapisał na swoim koncie trzecią w meczu asystę, a Portowcy znokautowali przybyszów z Islandii w sposób popisowy. Awans do drugiej rundy kwalifikacji Ligi Konferencji mieli w ręku. I trzymali bardzo mocno.

Zwłaszcza, że po zmianie stron na 4:0 podwyższył Kamil Drygas. Tym razem pomocnik gospodarzy po rzucie rożnym wpakował piłkę głową do bramki przyjezdnych i po raz kolejny uradował trybuny w Szczecinie. Grał znakomicie, tak jak cały zespół Pogoni, choć nie ustrzegli się jednego błędu gospodarze. W 71. minucie Aron Laruson z pięciu metrów wepchnął piłkę do bramki miejscowych, trafiając na otarcie łez.

Rewanż w Islandii zostanie rozegrany za tydzień, czyli 14 lipca 2022 o godzinie 20:15. Awans do drugiej rundy kwalifikacji Ligi Konferencji UEFA powinien być dla Pogoni Szczecin formalnością. A tam już czeka duńska potęga, czyli Broendby Kopenhaga i tym razem nasz zespół czeka bardzo ciężkie zadanie. Ale po pierwszym meczu w sezonie możemy być optymistami.

Pogoń Szczecin - KR Reykjavik (3:0) Bramki: Kamil Drygas (7, 56), Luka Zahović (17), Jakub Bartkowski (40) - Aron Larusson (71)