nt_logo

Milioner Lewandowski. Hiszpanie opisali jego majątek, wspomniane kwoty rzucają na kolana

Madrycki "AS" opublikował tekst, w którym opisuje majątek nowej gwiazdy FC Barcelony. Robert Lewandowski zdaniem hiszpańskich dziennikarzy do Katalonii przeniósł się nie tylko w roli świetnego piłkarza, ale też całkiem niezłego przedsiębiorcy. Kwoty, jakie zarabia Polak poza boiskiem, są naprawdę imponujące.


Milioner Lewandowski. Hiszpanie opisali jego majątek, wspomniane kwoty rzucają na kolana

Maciej Piasecki
27 lipca 2022, 14:15 • 1 minuta czytania
Madrycki "AS" opublikował tekst, w którym opisuje majątek nowej gwiazdy FC Barcelony. Robert Lewandowski zdaniem hiszpańskich dziennikarzy do Katalonii przeniósł się nie tylko w roli świetnego piłkarza, ale też całkiem niezłego przedsiębiorcy. Kwoty, jakie zarabia Polak poza boiskiem, są naprawdę imponujące.
Robert Lewandowski po przeprowadzce do FC Barcelony jest prześwietlany przez media z każdej strony - także finansowej. Fot. JP PARIENTE/JM HAEDRICH/SIPA/SIPA/East News

Obserwuj naTemat w Wiadomościach Google

  • Robert Lewandowski przeszedł do FC Barcelony za 50 milionów euro
  • "Lewy" ma w katalońskim klubie zarabiać 9 milionów euro netto za sezon
  • Lewandowski poza boiskiem może liczyć na znaczące wpływy od sponsorów

Transfer Roberta Lewandowskiego stał się dla piłkarskich mediów w Hiszpanii w ostatnich kilkunastu dniach tematem numer jeden. Postać Polaka jest pokazywana w różnych kontekstach, nie brakuje również tego szczególnie interesującego kibiców - tj. finansowego.

Dziennikarze madryckiego "AS"-a opublikowali artykuł, w którym dokładnie wyliczają, jakie wpływy na konto "Lewego" sprawiają, że można o nim pisać per piłkarski milioner. A tak naprawdę, to może nawet miliarder - spoglądając na regularność wpływów na konto polskiego zawodnika.

W Monachium Lewandowski mógł liczyć na wypłatę w wysokości ok. 20 milionów euro za sezon występów w barwach Bayernu. W stolicy Bawarii Polak grał w latach 2014-22, stając się największą gwiazdą niemieckiej Bundesligi. Przenosząc się do FC Barcelony, Lewandowski musiał pogodzić się z obniżką wynagrodzenia.

W przeliczeniu na polską walutę napastnik za sezon występów w Barcelonie zarobi co najmniej 43 miliony złotych. Solidna kwota nie jest konkurencyjną w porównaniu do najbogatszych sportowców na świecie. Żeby daleko nie szukać, Lionel Messi - była gwiazda Barcelony - obecnie zarabia około 75 milionów dolarów. W przeliczeniu na naszą walutę Argentyńczyk od Paris Saint-Germain za rok występów (włączając kontrakty sponsorskie), dostaje ponad 350 milionów złotych.

Lewy razem z Cristiano i Messim

Spoglądając na kontrakty sponsorskie Lewandowskiego, "AS" informuje o rocznych wpływach w wysokości ok. 33 milionów euro. Składają się na to m.in. umowy z Nike, Procter & Gamble czy do niedawna Huawei. W 2021 roku więcej od Lewandowskiego poza boiskiem - spoglądając na rynek piłkarski - zarobili jedynie Cristiano Ronaldo, Messi czy Neymar.

Hiszpanie wymieniają także interesy "Lewego", który inwestuje w nieruchomości, ma też własną markę RL9, o którą mocno dba, współpracuje również z polską firmą 4F. Co do inwestycji na rynku nieruchomości, Lewandowski ma m.in. luksusowy apartament w Warszawie wart 7 milionów euro.

Polak może się także pochwalić willą na Majorce, która wyceniana jest na ok. 3,5 miliona euro. Hiszpańscy dziennikarze podkreślają również, że pomimo wielu biznesów, Lewandowski nie obnosi się ze swoją pozycją, wybiera też wyłącznie przemyślane inwestycje.

Biznesowy zmysł Anny Lewandowskiej

"AS" zwraca również uwagę na aktywność na biznesowym rynku Anny Lewandowskiej. Wspólnie z mężem otworzyła agencję marketingową i PR "Stor9", żona piłkarza ma również markę zdrowej żywności Foods by Ann.

Przypomnijmy, że Lewandowski przechodząc do Barcelony pobił też kilka finansowych rekordów. "Lewy" jest najdroższym polskim piłkarzem w historii. Na czele zestawienia "Lewy" wyprzedził Krzysztofa Piątka i Arkadiusza Milika, swoich kolegów z kadry.

Dodatkowo Lewandowski stał się zawodnikiem, który pobił rekord sprzedaży Bayernu Monachium. Mistrzowie Niemiec jeszcze nigdy nie mieli okazji oddać kogoś za tak wysoką kwotę w swojej historii. Dotychczasowym rekordzistą był Douglas Costa. Brazylijczyk, który odszedł do Juventusu w lipcu 2018 roku, kosztował klub z Turynu 40 milionów euro