nt_logo

Spotkań z Kaczyńskim nie będzie. Powód może wielu zaskoczyć

Diana Wawrzusiszyn

29 lipca 2022, 17:43 · 2 minuty czytania
W ten weekend spotkań z Jarosławem Kaczyńskich nie będzie, mimo że były planowane. W ostatnim czasie prezes PiS zaliczył kilka wpadek, a jego przeciwnicy żywo protestowali. Według informatorów Gazety.pl powodem przerwania objazdu po kraju jest okres wakacyjny, jednak prawda może być zgoła inna.


Spotkań z Kaczyńskim nie będzie. Powód może wielu zaskoczyć

Diana Wawrzusiszyn
29 lipca 2022, 17:43 • 1 minuta czytania
W ten weekend spotkań z Jarosławem Kaczyńskich nie będzie, mimo że były planowane. W ostatnim czasie prezes PiS zaliczył kilka wpadek, a jego przeciwnicy żywo protestowali. Według informatorów Gazety.pl powodem przerwania objazdu po kraju jest okres wakacyjny, jednak prawda może być zgoła inna.
Jarosław Kaczyńskie przerywa objazd Polski. Fot. Karolina Adamska/East News

Obserwuj naTemat w Wiadomościach Google

  • Prezes PiS Jarosław Kaczyński przerywa objazd Polski, w ten weekend nie odbędą się zaplanowane spotkania z wyborcami
  • Politycy rządzącej partii tłumaczą w rozmowie z Gazetą.pl, że środek wakacji "to kiepski termin na takie tournée"
  • W ostatnim czasie Kaczyński zaliczył serię wpadek, w wielu miejscach nie był chętnie witany przez mieszkańców

Jarosław Kaczyński pojechał w Polskę

Jarosław Kaczyński od kilku tygodni jeździł po Polsce na spotkania z wyborcami. Odwiedzał głównie mniejsze miejscowości, gdzie opowiadał o sukcesach PiS i składał kolejne obietnice. Jego wizytom zazwyczaj towarzyszyły protesty przeciwników Prawa i Sprawiedliwości.

W Gnieźnie samochód prezesa PiS został obrzucony jajkami, w Inowrocławiu policja użyła gazu pieprzowego wobec grupy protestujących. Prezes PiS podczas swoich przemówień zaliczył też kilka wpadek. W zeszły weekend podczas spotkania w Koninie, mówiąc o reparacjach wojennych od Niemiec, stwierdził, że ci, którzy nie chcą się ich domagać, cierpią na "kompleks sztokholmski".

Przy czym miał bardzo duży problem z wypowiedzeniem tego przymiotnika i w końcu się poddał, wskazując, że "chodzi o Sztokholm". Na wiecu w Gnieźnie rzucił, że "młodzież jest pod bardzo wielkim wpływem smartfonu, mówiąc w przenośni". Na wcześniejszych spotkaniach mylił Brejzę z Mejzą, a Inowrocław z Włocławkiem. Wpadki prezesa były skrzętnie odnotowywane przez opinię publiczną.

Prezes przerywa swoje tournée

Według ustaleń Gazety.pl w ten weekend zaplanowane wcześniej spotkania z prezesem zostały odwołane. Zgodnie z oficjalną wersji polityków z Nowogrodzkiej powodem są...wakacje.

Informatorzy portalu tłumaczą, że jest środek wakacji i nie jest to dobry czas na objazd Polski. Jednak nie odniesiono się do kwestii, że przecież spotkania były zaplanowane już wcześniej i doskonale zdawano sobie sprawę z terminu.

Wcześniejszy plan zakładał, że prezes PiS będzie jeździł po Polsce aż do swojego urlopu, na który ma się udać tradycyjnie w sierpniu. "Jednak nastąpiła zmiana planów. Wyjazdowych spotkań prezesa w wakacje już nie będzie" - podaje Gazeta.pl. Prezes Prawa i Sprawiedliwości ma wrócić na trasę we wrześniu.

Dlaczego prezes przerywa objazd po Polsce?

Prezes PiS jeszcze w czerwcu rozpoczął objazd po polskich miejscowościach, co wielu odczytuje jako rozpoczęcie kampanii wyborczej. Jednak chyba nie spodziewano się, że tym spotkaniom będą towarzyszyły tak duże protesty, a nawet nieprzyjemne incydenty, jak ten z jajkami w Gnieździe.

Widać, że Kaczyński jest też w gorszej formie, myli wiele kwestii, wypowiada zdania, które potem muszą prostować jego współpracownicy. To wszystko sprawia, że informacja o nagłym zawieszeniu trasy może być reakcją na kiepską kondycją prezesa i próbą ochrony go przed kolejnymi wpadkami.

Czytaj także: https://natemat.pl/427465,i-coz-ze-ze-szwecji-tusk-zadrwil-z-kaczynskiego