07 sierpnia 2022, 20:27 · 1 minuta czytania
Robert Lewandowski potrzebował raptem pięciu minut, by strzelić pierwszego gola i zaliczyć pierwszą asystę w barwach FC Barcelona. Polak otworzył mecz o Puchar Gampera fantastycznym strzałem z ostrego kąta, a potem idealnie obsłużył Pedriego, który zapisał asystę przy jego bramce. Zobaczcie koniecznie ten magiczny początek naszego asa w Dumie Katalonii.

07 sierpnia 2022, 20:27 • 1 minuta czytania
Fenomenalne otwarcie Roberta Lewandowskiego na Camp Nou, bramka i asysta w pięć minut! Fot. PAU BARRENA/AFP/East News
  • Robert Lewandowski w pierwszym swoim meczu na Camp Nou zachwycił
  • Polak strzelił pierwszą bramkę i ma asystę, a potrzebował do tego pięć minut
  • FC Barcelona walczy o Puchar Gampera w starciu z ekipą UNAM Pumas

Atmosfera przed pierwszym meczem Roberta Lewandowskiego na Camp Nou w barwach Dumy Katalonii była gorąca, a fani - zjawiło się ich ponad 80 tysięcy! - powitali iście Polaka po królewsku. Najpierw w piątek podczas prezentacji, a teraz również w niedzielę, gdy FC Barcelona rozegrać miała pojedynek o Puchar Gampera, czyli tradycyjnie próbę generalną przed startem rozgrywek. Sami zobaczcie i posłuchajcie tej wrzawy.

FC Barcelona rozpoczęła starcie z UNAM Pumas o Puchar Gampera od bardzo mocnego uderzenia. Już w 3. minucie meczu wynik otworzył Robert Lewandowski, który udokumentował okres naporu miejscowych na defensywę rywali. Znakomicie podał mu piłkę Pedri, a nasz as minął bramkarza w polu karnym i z ostrego kąta wpakował piłkę do siatki. To jego pierwsze trafienie dla Dumy Katalonii.

Zobaczcie pierwszą bramkę Roberta Lewandowskiego dla FC Barcelona:

Żeby było ciekawiej, dwie minuty później "Lewy" podał fantastycznie w uliczkę do Pedriego, który wpadł przed bramkę i podwyższył na 2:0. Kibice Barcelony wpadli w euforię, a Robert Lewandowski pokazał, dlaczego jest uznawany za najlepszego napastnika na świecie. Wydaje się, że lepszego powitania z Camp Nou i kibicami Blaugrany nasz kapitan nie mógł sobie wymarzyć. Prawda?

Zobaczcie pierwszą asystę Roberta Lewandowskiego dla FC Barcelona:

Barca zdecydowanie zdominowała rywali z Meksyku, już w 10. minucie Ousmane Dembele podwyższył na 3:0 po podaniu Brazylijczyka Raphinii, a Robert Lewandowski po raz drugi asystował przy golu, którego po raz drugi w niedzielę strzelił Pedri. Polski gwiazdor podał do młokosa piętą w 19. minucie, a ten podwyższył na 4:0. Rywale zostali po prostu ciężko znokautowani.

Zobaczcie drugą i zarazem fenomenalną asystę Roberta Lewandowskiego dla FC Barcelona: