nt_logo

Sara James w finale amerykańskiego "Mam talent"! 14-latka z Polski może wygrać milion dolarów

Ola Gersz

25 sierpnia 2022, 08:31 · 3 minuty czytania
Cóż za sukces polskiej nastolatki! Po brawurowym występie w półfinale "America's Got Talent" Sara James przeszła do wielkiego finału.14-latka z Polski, która w 2021 roku wygrała "The Voice of Poland", była tak oszołomiona, że dziękując widzom, przejęzyczyła się i nie zauważyła pomyłki. Teraz Sara ma szansę na wygraną w wysokości aż miliona dolarów.


Sara James w finale amerykańskiego "Mam talent"! 14-latka z Polski może wygrać milion dolarów

Ola Gersz
25 sierpnia 2022, 08:31 • 1 minuta czytania
Cóż za sukces polskiej nastolatki! Po brawurowym występie w półfinale "America's Got Talent" Sara James przeszła do wielkiego finału.14-latka z Polski, która w 2021 roku wygrała "The Voice of Poland", była tak oszołomiona, że dziękując widzom, przejęzyczyła się i nie zauważyła pomyłki. Teraz Sara ma szansę na wygraną w wysokości aż miliona dolarów.
Sara James wystąpi w wielkim finale amerykańskiego "Mam talent" Fot. Stewart Cook/Shutterstock/Rex Features/East News
  • Decyzją widzów Sara James znalazła się w finale "America’s Got Talent"
  • 14-letnia Polka otrzymała owacje na stojąco w półfinale "Mam talent" w USA po zaśpiewaniu utworu "Rocket Man" Eltona Johna w swojej własnej wersji
  • Nagrodą w 17. edycji amerykańskiego "Mam talent" jest milion dolarów (ok, 4,7 mln zł)
  • Sara James wygrała 4. edycję "The Voice of Poland" i zajęła drugie miejsce na Eurowizji Junior w 2021 roku
  • 14-latka z Ośna Lubuskiego jest córką Polki i Nigeryjczyka, Arlety Dancewicz i Johna Jamesa

Wyniki trzeciego półfinału "America's Got Talent" zostały ogłoszone w nocy ze środy na czwartek polskiego czasu. Dwóch finalistów spośród 11 utalentowanych uczestników wybrali widzowie. Sara James, która była faworytką po swoim występie z poprzedniego dnia, została ogłoszona jako pierwsza. Wraz z nią do finału "Mam talent" w USA przeszedł iluzjonista Nicolas RIBS.

14-letnia Sara, której awans spotkał się szalonym entuzjazmem widowni, nie kryła olbrzymiej radości. – O mój Boże! Bardzo dziękuję za każdy głos. Nie mam słów, naprawdę, staram się nie powiedzieć nic głupiego. Dziękuję wam za każdy głos! – mówiła w emocjach.

Oszołomiona Sara popełniła też niewinne przejęzyczenie. Powiedziała bowiem: "Jestem tylko nastoletnią dziewczyną z Ameryki", zamiast z Polski. Dziewczyna nie zauważyła swojego błędu, który – sądząc po minie Terry'ego Crewsa – nie umknął prowadzącemu show. – Już sam fakt, że tutaj jestem, jest nierealny. Bardzo dziękuję, to tyle dla mnie znaczy – dodała poruszona.

14-latka wystąpi w finale amerykańskiego "Mam talent", który odbędzie się 14 września. Zmierzy się z dziewięcioma innymi finalistami (z każdego z pięciu półfinałów przechodzi dwoje uczestników) i ma szansę na wygraną w wysokości aż miliona dolarów.

Sara James i "Rocket Man" Eltona Johna

Półfinał "Mam Talent Ameryka" z udziałem Sary był transmitowany na antenie stacji NBC w nocy z wtorku na środę. Nastolatka postawiła na "Rocket Man", wielki przebój Eltona Johna, ale zaśpiewała go w swoim własnej aranżacji i interpretacji - bardziej delikatnej i balladowej, przynajmniej na początku - pod koniec pokazała pełną moc swojego imponującego głosu.

Prowadzący show Terry Crews po występie Polki nie mógł wyjść z podziwu. "Niewiarygodne!" - mówił w stronę jury. Przewodniczący Simon Cowell, który na castingu Sary wcisnął złoty przycisk (dzięki czemu dziewczyna od razu przeszła do półfinałów), był ewidentnie poruszony występem i tym, że Sara ma 14 lat. - Wybór tej piosenki był genialny i zaśpiewałaś ją po swojemu. Myślę, że Elton John udostępni ją na Twitterze. Powinien! - komentował.

Modelka Heidi Klum przyznała, że wykonanie było "wspaniałe" i zwracając się w stronę Cowella stwierdziła, że faktycznie wie, jak wyszukiwać gwiazdy (to on stał m.in. za sukcesem One Direction). - Jesteś absolutnie niesamowita - dodała. - To był zwycięski występ - powiedział aktor Howie Mandel. - Twój wygląd, opanowanie i talent jest jak u supergwiazdy - zauważył.

Internauci również nie mogli wyjść z podziwu – i polscy, i zagraniczni. "Nie tylko zaśpiewała tę piosenkę, ale wykonała tę piosenkę. Zdumiewające", "Możemy być w Polsce dumni, że mamy tak ogromny talent w kraju. Za kilka lat ona może stać się wielką gwiazdą...", "Rewelacja, Saro twoje miejsce jest na podium, jesteś doskonałą wokalistką", "No i się kuźwa pobeczałem" – czytamy w komentarzach na YouTube pod występem Sary James w "Mam talent". Do czwartkowego poranka obejrzało go już ponad 1,3 miliona widzów.

Sara James z Ośna Lubuskiego wygrała już "The Voice of Poland"

Sara Egwu James urodziła się w 2008 roku w Słubicach, mieszka w Ośnie Lubuskim, niedaleko Kostrzyna nad Odrą. Jest córką Polki Arlety Dancewicz i mieszkającego w Polsce Nigeryjczyka Johna Jamesa, który również jest muzykiem. Nastolatka ma troje rodzeństwa, uczy się grać na pianinie.

W 2021 roku Sara wygrała 4. edycję "The Voice Kids" w drużynie Tomsona i Barona. Zajęła też drugie miejsce na zeszłorocznej Eurowizji Junior, na której zaprezentowała utwór "Somebody" (w Polsce pokrył się on platyną). Przegrała wówczas zaledwie sześcioma punktami z reprezentantką Armenii, Maléną.

Na koncie Sara ma już kilka utworów, m.in. "Czarny młyn", "Magia jest w nas", "My Wave" czy "Taka sama". W listopadzie 2021 roku wydała swój pierwszy minialbum "Jak co roku".