nt_logo

Polska odpowiedź na Rihannę i Nicki Minaj! Premiera gorącego singla i teledysku Alex Rossy

redakcja naTemat

22 września 2022, 12:30 · 2 minuty czytania
W sieci zadebiutował drugi już singiel i wideoklip Alex Rossy – "Merci Boque". Piosenka to połączenie R&B oraz rapu i zapowiada pierwszy solowy album artystki. Jak wyszło?


Polska odpowiedź na Rihannę i Nicki Minaj! Premiera gorącego singla i teledysku Alex Rossy

redakcja naTemat
22 września 2022, 12:30 • 1 minuta czytania
W sieci zadebiutował drugi już singiel i wideoklip Alex Rossy – "Merci Boque". Piosenka to połączenie R&B oraz rapu i zapowiada pierwszy solowy album artystki. Jak wyszło?
Alex Rossa w "Merci Boque" prezentuje się w kilku wcieleniach Fot. Kadr z teledysku Alex Rossy

Obserwuj naTemat w Wiadomościach Google

Alex Rossa to wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Choć specjalizuje się w rytmach R&B, popu oraz rapu, to uwielbia eksperymentować z muzyką i brzmieniem. Charakterystyczny styl rapowania Alex to przede wszystkim szybkie flow. Artystka często pisze odważne teksty i zmienia swoje alter ego, opisując otaczającą ją rzeczywistość.


– Nie istnieją dla mnie tematy tabu – myślę, że nie ma rzeczy, które by nie zasługiwały  na artystyczne ujęcie. Niektórym błędnie się wydaje, że osoba mająca pieniądze i urodę, ma wszystko, czego potrzeba w życiu. Ja myślę, że to mylne – może się okazać, że z zewnątrz jesteśmy piękni, a w środku zgnili ze smutku i samotności – mówi Rossa.

Muzyczną miłością Alexx Rossy od dziecka była Rihanna. Wokalistka zna jej każdą piosenkę i wykonanie. W wieku 18 lat zrobiła sobie w hołdzie dla gwiazdy taki sam tatuaż jak amerykańska wokalistka – pistolet na żebrach. Podobnie jak Rihanna Alex Rossa wciąż eksperymentuje z wizerunkiem i zmienia sceniczne wcielenia.

"Merci Boque": Alex Rossa w nowym singlu i teledysku

W sieci ukazał się nowy singiel Alex Rossy "Merci Boque", a także nakręcony do niego teledysk. Artystka pojawia się w im w eleganckiej scenerii,nawiązującej do bogactwa. W klipie możemy zobaczyć aż trzy wcielenia wokalistki.

– Nowy singiel to nie tylko połączenie wszystkich tak bliskich mi gatunków muzycznych, ale przede wszystkim moja refleksja na temat współczesnej codzienności w wielkim mieście. Śpiewam o problemach i radościach, miłościach i porażkach, sukcesach i uzależnieniach, czerpiąc z obserwacji otoczenia i ludzi wokół – mówi o "Merci Boque" Alex Rossa.

Alex Rossa: nowe nazwisko w polskiej muzyce

Alex Rossa wyznaje, że od zawsze wiedziała, że jej miejsce jest na scenie. Swoją muzyczną przygodę zaczęła w wieku 15 lat na deskach warszawskiego Teatru Studio Buffo, grając w musicalu "Metro" w reżyserii Janusza Józefowicza oraz "Wieczorze włoskim" – razem z orkiestrą Janusza Stokłosy. W 2014 roku jako reprezentantka Polski wystąpiła na Światowym Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej we Włoszech "Orfeusz w Italii". Zajęła tam 1. miejsce. 

W wieku 14 lat podpisała swój pierwszy kontrakt z wytwórnią muzyczną MyMusic Group, gdzie wydała własną samodzielnie napisaną piosenkę. Sukcesy odnosi nie tylko w muzyce. Jako nastolatka uprawiała lekkoatletykę. Była mistrzynią Mazowsza na dystansach 300, 600 metrów oraz w skoku w dal. Jej największe osiągniecie sportowe to Mistrzostwo Polski juniorek w skoku w dal w 2015 r. 

Alex Rossa obecnie studiuje także kulturoznawstwo na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Jednak nie zwalnia tempa – związana jest obecnie kontraktem z wytwórnią GUERRERO RECORDS działającą jako label GUERRERO GERMAIN. Niespełna dwa miesiące temu premierę miał jej pierwszy singiel – "Ballin", który nagrała z FROSTI. Kawałek ten ma obecnie ponad 100 tysięcy wyświetleń na YouTube.