Zaginęła 17-letnia Wiktoria z Poznania. Pojechała na weekend do Wrocławia
Alicja Skiba
27 października 2022, 16:29·3 minuty czytania
Publikacja artykułu: 27 października 2022, 16:29
Od zeszłego tygodnia nie ma kontaktu z 17-letnią Wiktorią Piasecką z Poznania. Nastolatka miała wyjechać na weekend do Wrocławia, nie wiadomo jednak, czy w ogóle tam dotarła bądź już wróciła. Poznańska policja apeluje o pomoc w poszukiwaniach.
Reklama.
Reklama.
17-latkę widziano ostatni raz 21 października w jej domu ul. Głuszyna w Poznaniu
Wiktoria ma 175 cm wzrostu, długie blond włosy i kolczyk w nosie. Ostatni raz, gdy ją widziano, ubrana była w białe spodnie, dżinsową kurtkę oraz białe adidasy
Osoby, które mają jakiekolwiek informacje na jej temat proszone są o kontakt z komendą policji w Poznaniu pod numerem: 47 771 231 112
Komenda Miejska Policji w Poznaniu poinformowała w środę wieczorem, że trwają poszukiwania 17-letniej Wiktorii Piaseckiej. Dziewczynka od sześciu dni nie kontaktowała się z rodziną. Ostatnio widziano ją 21 października w miejscu jej zamieszkania.
Nastolatka w zeszłym tygodniu przebywała w swoim domu na ul. Głuszyna w Poznaniu. Poinformowała wówczas swoją rodzinę, że jedzie na weekend do Wrocławia i opuściła dom. Od tamtej pory słuch o niej zaginął. Policja oraz bliscy Wiktorii proszą o pomoc w poszukiwaniach. Na Facebooku poznańskiej komendy policji pojawiło się zdjęcie dziewczyny.
Podano również rysopis 17-latki: ma około 175 cm wzrostu i długie blond włosy. Nosi kolczyk w nosie. Ostatni raz, kiedy ją widziano, była ubrana w białe spodnie, dżinsową kurtkę oraz białe adidasy. Wszystkie osoby, które znają jej obecne miejsce pobytu lub mają informacje, które mogą pomóc policjantom w jej odnalezieniu, są proszone o kontakt z dyżurnym Komendy Policji w Poznaniu - dzielnica Nowe Miasto, pod numerem telefonu: 47 771 231 112.
Zaginięcie bliskiej osoby – co robić w takiej sytuacji?
NaTemat przypomina zalecenia policji, że przypadku, gdy dojdzie do tak traumatycznego zdarzenia, jak zaginięcie bliskiej osoby, żeby nie wahać się zgłaszać sprawę, nawet jeśli nie upłynie 48 godz. od ostatniego kontaktu z zaginionym. W sytuacjach nagłych, w szczególności gdy zagrożone jest życie, zdrowie lub wolność osoby zaginionej, należy niezwłocznie skontaktować się z numerem alarmowym.
W komendzie policjant przyjmie zgłoszenie od razu, niezależnie od tego, ile czasu upłynęło od stwierdzenia zaginięcia.
Kto może zgłosić zaginięcie osoby?
Zaginięcie osoby może zgłosić osoba uprawniona. Za osobę uprawnioną policja uznaje:
członka rodziny, opiekuna prawnego lub przedstawiciela ustawowego osoby zaginionej,
kierownika instytucji, w której osoba zaginiona lub NN osoba przebywała w celu leczenia albo sprawowania nad nią opieki,
przedstawiciela właściwego urzędu konsularnego, jeżeli osoba zaginioną jest cudzoziemiec,
inna osoba, która w złożonym zawiadomieniu uzasadnia podejrzenie popełnienia przestępstwa przeciwko życiu, zdrowiu lub wolności osoby zaginionej, albo wskazuje jednoznacznie okoliczności zaginięcia osoby.
"Zgłaszając się do komendy, pamiętaj, aby zabrać ze sobą, w miarę możliwości aktualne zdjęcie zaginionego. W trakcie przyjmowania zawiadomienia, policjant będzie zadawał dużo pytań, aby poznać jak najwięcej faktów. Pamiętaj, aby nigdy nie oszukiwać funkcjonariusza. Powiedz całą prawdę na temat osoby zaginionej. Każdy szczegół jest niezmiernie ważny i może być pomocny w odnalezieniu naszego bliskiego" - zaznacza policja w komunikacie.