Joanna Kurska nie będzie już szefową programu "Pytanie na śniadanie". Telewizja Polska wydała oficjalny komunikat, z którego dowiadujemy się, że doszło do rozwiązania umowy o pracę za porozumieniem stron.
Reklama.
Podobają Ci się moje artykuły? Możesz zostawić napiwek
Teraz możesz docenić pracę dziennikarzy i dziennikarek. Cała kwota trafi do nich. Wraz z napiwkiem możesz przekazać też krótką wiadomość.
Żona byłego prezesa TVP Jacka Kurskiego żegna się z pracą przy śniadaniówce
Na oficjalnej stronie stacji wydano komunikat w tej sprawie
Joanna Kurska i Telewizja Polska rozwiązali umowę za porozumieniem stron
Poinformowano, że "dotychczasowa formuła współpracy uległa wyczerpaniu"
Joanna Kurska była szefową "Pytania na śniadanie" od września 2022 roku – objęła stanowisko natychmiast po tym, gdy Jacek Kurski przestał być szefem TVP, a na stanowisku zastąpił go Mateusz Matyszkowicz.
Na krótko przed odwołaniem go ze stanowiska Kurski stwierdził w wywiadzie, że jego żona – przez lata związana z mediami – zrezygnowała w 2016 roku z pracy w telewizji publicznej właśnie z uwagi na pełnioną przez Kurskiego funkcję.
Na początku stycznia Onet podał, że żona byłego prezesa TVP miała złożyć wypowiedzenie, a w czwartek po wydaniu "Pytania na śniadanie" ma pożegnać się z zarządzanym przez siebie zespołem. Z kolei źródła TVP w rozmowie z Wirtualnymi Mediami mówiły, że 47-latka kończy pracę przy śniadaniówce TVP, ale firma miała rozwiązać z nią umowę za porozumieniem stron, a Kurska jako pierwsza miała o to nie wnioskować.
TVP wydała oficjalny komunikat ws. Joanny Kurskiej. Rozwiązano umowę za porozumieniem stron
W środę 4 stycznia na oficjalnej stronie publicznego nadawcy ukazał się komunikat. Potwierdzono w nim, że "Telewizja Polska i Joanna Kurska rozwiązali umowę o pracę za porozumieniem stron".
"Misja Joanny Kurski jako szefowej 'Pytania na śniadanie' zakończyła się sukcesem: odświeżeniem formatu, udanym liftingiem studia, zwiększeniem zarówno udziałów, jak i wolumenu Widzów. Dotychczasowa formuła współpracy uległa jednak wyczerpaniu" - dodano.
Przypomnijmy, że Joanna Kurska (wcześniej Joanna Klimek) w mediach pracuje od lat. Przez pewien czas pełniła funkcję wydawcy programów: "Gościa Wydarzeń", "Daję słowo" i "Państwo to my" w Polsacie. Wcześniej przez cztery lata była zatrudniona w redakcji "Interwencji".
W 2016 roku została wiceszefową biura koordynacji programowej TVP (wcześniej pracowała tam 2007 roku), a potem przejęła kierownictwo nad całym biurem. Z Jackiem Kurskim poznała się w pracy. Media zaczęły donosić o ich związku w 2016 roku (rok po rozwodzie Kurskiego z jego pierwszą żoną), w 2018 roku wzięli ślub cywilny, a w 2020 - ślub kościelny.
Kurska również miała wtedy już za sobą jeden rozwód. Jej były mąż, Tomasz Klimek, również pracował w TVP, a od trzech lat był odpowiedzialny za współtworzenie "Sylwestra Marzeń". Jak donosiły Wirtualne Media, w ubiegłym tygodniu został odsunięty od pracy przy koncertach dla TVP. Miało pójść m.in. o zaproszenie Mel C do Polski.
W naTemat jestem dziennikarką i lubię pisać o show-biznesie. O tym, co nowego i zaskakującego dzieje się u polskich i zagranicznych gwiazd. Internetowe dramy, kontrowersyjne wypowiedzi, a także ciekawostki z życia codziennego znanych twarzy – śledzę je wszystkie i informuję o nich w swoich artykułach.