nt_logo

Sanah artystką roku. Wokalistka nie odebrała nagrody, ale podziękowała w sieci

Kamil Frątczak

22 kwietnia 2023, 22:39 · 2 minuty czytania
W kategorii "Artystka Roku" Fryderyka 2023 otrzymała sanah. Artystka nie odebrała nagrody, ponieważ nie było jej na gali. Podziękowała za to w inny sposób.


Sanah artystką roku. Wokalistka nie odebrała nagrody, ale podziękowała w sieci

Kamil Frątczak
22 kwietnia 2023, 22:39 • 1 minuta czytania
W kategorii "Artystka Roku" Fryderyka 2023 otrzymała sanah. Artystka nie odebrała nagrody, ponieważ nie było jej na gali. Podziękowała za to w inny sposób.
Fryderyki 2023: sanah artystką roku. Wokalistka nie odebrała nagrody Fot. Karol Makurat/REPORTER
  • Fryderyki to nagrody muzyczne przyznawane w Polsce od 1995 roku. Od 1999 roku przyznaje je powołana przez Związek Producentów Audio-Video Akademia Fonograficzna
  • Tegoroczna gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu odbywa się na Arenie Gliwice, gdzie wystąpią m.in. T. Love, Mrozu, Sara James, Julia Wieniawa, Szczyl, Smolasty i zespół Behemoth
  • W kategorii Artystka Roku Fryderyka zdobyła sanah. Niestety wokalistka nie odebrała statuetki

Fryderyki to nagrody muzyczne przyznawane w Polsce od 1995 roku. Od 1999 roku przyznaje je powołana przez Związek Producentów Audio-Video Akademia Fonograficzna, w której skład wchodzi ponad 1500 artystów, dziennikarzy muzycznych i profesjonalistów z polskiej branży fonograficznej (kompozytorów, producentów). To najbardziej prestiżowe nagrody tego typu w Polsce, zwane niekiedy "polskimi Grammy".

Swojego pierwszego Fryderyka otrzymał w tym roku duet Skalpel – przy okazji 20. rocznicy debiutu fonograficznego, a także Maciej Chmiel, który wymyślił nagrodę niemal 30 lat temu. Brodka z kolei zgarnęła trzeciego z rzędu Fryderyka za reżyserię teledysku. To nie jedyna nagroda dla artystki.

Z kolei Mrozu swoją nagrodę w kategorii Artysta Roku zadedykował zmarłemu ojcu, a Złotego Fryderyka za całokształt pracy artystycznej otrzymała Ewa Bem.

Czytaj także: Kolejne Fryderyki 2023 wręczone. Polskie "Grammy" za album roku pop dla Mroza

Fryderyki 2023: sanah artystką roku. Wokalistka nie odebrała nagrody

Tegorocznego Fryderyka kategorii Artystka Roku otrzymała sanah. Przypomnijmy, że wokalistka rywalizowała w tej kategorii z Agnieszką Chylińską, Brodką, Kaśką Sochacką i Natalią Szroeder. Niestety młoda artystka nie mogła odebrać statuetki osobiście z powodu zobowiązań zawodowych.

– Mamy proszę państwa taką informację, że mimo szeroko zakrojonych poszukiwań i wpatrywania się w publiczność czy przypadkiem nie ukrywa się wśród państwa. Nie ma niestety z nami artystki, więc serdecznie jej gratulujemy i w jej imieniu dziękujemy wszystkim, którzy po pierwsze na nią głosowali, a po drugie wszystkim, którzy na co dzień głosują na jej muzykę, przychodząc na jej koncerty, słuchając jej piosenek i wysyłając serduszka w jej mediach społecznościowych – powiedział po ogłoszeniu werdyktu prowadzący galę Marcin Prokop.

Po chwili dodał żartobliwie, że statuetkę zatrzyma Daria Zawiałow, która wręczała nagrodę, "bo też jej się należy".

Czytaj także: Kwiat Jabłoni bez Fryderyka. Wymowna reakcja artystów

Sanah, chociaż nie mogła osobiście być na gali podziękowała wszystkim w swoich social mediach. "Woooow dziękuję!" – napisała artystka w relacji na Instagramie.