nt_logo

Widowisko jak "Top Gun", ale z autami? W roli głównej ma wystąpić Brad Pitt

Maja Mikołajczyk

05 maja 2023, 12:59 · 3 minuty czytania
"Top Gun: Maverick" był jednym z największych hitów ubiegłego roku. Nic dziwnego, że jego twórca, czyli Joseph Kosinski chce go powtórzyć. Reżyser już pracuje nad widowiskiem z wyścigami samochodowymi w tle, którego gwiazdą ma być Brad Pitt.


Widowisko jak "Top Gun", ale z autami? W roli głównej ma wystąpić Brad Pitt

Maja Mikołajczyk
05 maja 2023, 12:59 • 1 minuta czytania
"Top Gun: Maverick" był jednym z największych hitów ubiegłego roku. Nic dziwnego, że jego twórca, czyli Joseph Kosinski chce go powtórzyć. Reżyser już pracuje nad widowiskiem z wyścigami samochodowymi w tle, którego gwiazdą ma być Brad Pitt.
Twórca "Top Gun: Maverick" chce stworzyć podobne widowisko z Bradem Pittem. Fot. SplashNews.com/ East News
  • "Top Gun: Maverick" było jednym z największych hitów kinowych ubiegłego roku
  • Reżyser filmu Joseph Kosinski chce powtórzyć ten sukces i podobno pracuje już nad podobnym widowiskiem z wyścigami samochodowymi w tle
  • Gwiazdą nowej produkcji Kosinskiego ma być Brad Pitt

O czym będzie nowy film Josepha Kosinskiego z Bradem Pittem?

Joseph Kosinski oraz producent Jerry Bruckheimer zdradzili podczas F1 Accelerate Summit w Miami, że pracują nad nowym filmem. Reżyser wyznał, że chciałby, żeby jego nowy film z wyścigami samochodowymi w tle przypominał pod względem realizmu "Top Gun: Maverick".

Na potrzeby projektu, który nie ma jeszcze tytułu, Kosinski oraz Bruckheimer zamierzają stworzyć jedenasty zespół Formuły 1, którego zadaniem będzie kręcenie podczas rzeczywistych wyścigów Grand Prix Wielkiej Brytanii. Zawody odbędą się w tym roku 9 lipca.

Twórcy stworzą jedenasty zespół Formuły 1, który będzie kręcił podczas prawdziwych wyścigów na torze Silverstone Circuit. To tam odbywa się Grand Prix Wielkiej Brytanii. W tym roku zawody zaplanowano na 9 lipca.

To jednak nie koniec. Na potrzeby nowego projektu Kosinskiego skonstruowano najmniejszą na świecie przenośną kamerę 6K, która została zrobiona tak, by mogła zmieścić się w kokpicie rajdowego auta.

I tym razem twórca nowego "Top Guna" zamierza zaangażować do swojego projektu gwiazdę wielkiego formatu. Główną rolę ma zagrać bowiem Brad Pitt. Aktor ma się wcielić w emerytowanego kierowcę rajdowego, który powróci na tor w roli mentora młodszego zawodnika. Jak przekazano, Pitt nie będzie się ścigał z zawodowcami, a będzie jeździł autem F2 lub F3, zaprojektowanym specjalnie na potrzeby filmu przez Mercedesa.

Jednym z producentów, który będzie również dbał o warstwę merytoryczną filmu, jest siedmiokrotny mistrz świata Formuły 1 Lewis Hamilton. Scenariusz do projektu napisał Ehren Kruger ("Top Gun: Maverick", "Dumbo"). Produkcja powstaje na zlecenie Apple TV+.

Rewelacyjne "Top Gun: Maverick"

"Top Gun: Maverick" zebrał w ubiegłym roku rewelacyjne recenzje. "'Top Gun: Maverick' to mistrzostwo świata w kwestii ujęć, montażu i dynamiki scen lotniczych. Kiedy bohaterowie lądowali, to już nie mogłem się doczekać, gdy ponownie wzbiją w powietrze" – recenzował dla naTemat Bartosz Godziński.

Takie efekty udało się uzyskać m.in. dzięki Cruise'owi, który namówił aktorów, żeby naprawdę nauczyli się latać. W tym zaprojektował dla nich trzymiesięczny trening szkoleniowy.

Obsada najpierw latała w samolotach Cessna 172 Skyhawk, później Extra 300, a ostatecznie w odrzutowcach L-39 Albatross i to właśnie w nich nakręcono sceny, które trafiły do filmu. Ponadto aktorska ekipa ćwiczyła m.in. budowanie świadomości przestrzennej w samolocie oraz podwodną ewakuację.