Reklama.
Reklama.
Reklama.
Co aktualnie dzieje się w polskiej polityce? Kto był gościem programów publicystycznych i co powiedziano na ostatnich konferencjach prasowych PiS, KO, Konfederacji, Trzeciej Drogi oraz Lewicy? Tego dowiesz się ze specjalnej relacji serwisu naTemat.pl.
Jakub Noch
"Pragnę wszystkich uspokoić jutro kolejne spotkanie zespołu senackiego i wszystko realizujemy zgodnie ze wspólnymi ustaleniami!" - poinformował w mediach społecznościowych Dariusz Wieczorek, który z ramienia Lewicy prowadzi negocjacje ws. Paktu Senackiego.
W ten sposób zaprzeczył on słowom, które w rozmowie z WP.pl wygłosił europoseł Robert Biedroń. O tym, że rozmowy toczą się w dobrej atmosferze przekonuje także sekretarz generalny PO Marcin Kierwiński. - Nie widzę żadnego zagrożenia dla Paktu Senackiego. Rozmowy trwają, nawet w tym tygodniu się spotykamy - powiedział polityk w rozmowie z Interia.pl.
- Od wielu tygodni nie było spotkania liderów opozycji. Ja nad tym ubolewam - mówił Robert Biedroń w programie "Tłit" WP.pl. - Niestety także rozmowy dotyczące paktu senackiego zostały zerwane, ze względu na to, że jeden z liderów stwierdził, że sondaże innych ugrupowań opozycyjnych się zmieniły - dodał europoseł Lewicy.
- Gdyby ta decyzja o przyjęciu Ukrainy do Organizacji Paktu Północnoatlantyckiego miała zapaść w gronie USA, Polska, Wielka Brytania, kraje Bałtyckie – pstryk Ukraina jest! - opowiadał Ryszard Czarnecki w Polsat News.
Nieco inną ocenę sytuacji przedstawił tymczasem w Radiu ZET wiceminister obrony Marcin Ociepa. - Powinniśmy robić wszystko, żeby Ukraina dzisiaj wygrała tę wojnę, żeby doszło do zawarcia sprawiedliwego, długoterminowego pokoju i wówczas to powinno być fundamentem do akcesji do NATO - wyjaśnił.
- Uzależnianie konsekwentnie akcesji od pokoju może być kontrskuteczne - zauważył zastępca Mariusza Błaszczaka.
- Tyle dzisiaj może wykonać prezydent Ukrainy, chwała Bogu, że przyszedł i się pomodlił, chwała Bogu, że byli tam wszyscy ważni przywódcy religijni, polscy i ukraińscy. Dobrze, że to się wydarzyło. Trzeba to pochwalić - tak Paweł Kowal z KO na antenie RMF FM odniósł się do uczczenia przez Wołodymyra Zełenskiego "pamięci niewinnych ofiar Wołynia".
- Tyle dzisiaj można, jeżeli chodzi o relacje polsko-ukraińskie - stwierdził parlamentarzysta opozycji.
- Ukraina z dnia na dzień członkiem NATO nie zostanie - stwierdził szef Biura Polityki Międzynarodowej w KPRP Marcin Przydacz w rozmowie z Konradem Piaseckim w TVN24.
- To nie znaczy, że nie można wykonać pewnych działań przygotowawczych - zaznaczył doradca prezydenta Andrzeja Dudy.
- Jestem przekonany, że Ukraina, z armią, która potrafiła oprzeć się tej agresji, która pokazała na polu walki swoją ogromną wartość bojową, jest dla NATO potencjalnym wzmocnieniem - mówił na antenie radiowej Jedynki wiceszef MSZ Paweł Jabłoński.
- Mamy w NATO politykę otwartych drzwi, każde państwo może zgłosić akces - dodał wymownie przedstawiciel rządu PiS.
- Po wyborach ludzie nie zaakceptują przejścia do porządku dziennego z tym, co wydarzyło się po 2015 roku. Nie darują tego wszechobecnego złodziejstwa, tych grabieży majątku publicznego, a często i wyrzucania pieniędzy podatników w błoto. Właśnie dlatego na ostatniej konwencji postawiliśmy tak mocny nacisk na akcję „Oskarżamy PiS” - mówi #TYLKONATEMAT poseł Tomasz Trela z Lewicy. Czytaj więcej