Zbigniew Ziobro postawił ultimatum Donaldowi Tuskowi
Zbigniew Ziobro postawił ultimatum Donaldowi Tuskowi Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Zbigniew Ziobro przedstawił Donaldowi Tuskowi trzy postulaty, których spełnienie ma "uchronić" Sławomira Nowaka przed utratą stanowiska. W razie ich niespełnienia, będzie wniosek o wotum nieufności dla ministra transportu. Ziobro zapewnia, ze zostanie on poparty również przez inne partie.

REKLAMA
Prezes Solidarnej Polski zapewnił, że wniosek ws. odwołania Sławomira Nowaka jest już gotowy. Zbigniew Ziobro zadbał nie tylko o formalności, ale także o poparcie przyszłego wniosku o odwołanie ministra. Z jego informacji wynika, że mogą go poprzeć posłowie Ruchu Palikota oraz Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
Co musi zrobić premier, aby oszczędzić ministra Nowaka? Przede wszystkim powinien sprawić, aby wszyscy podwykonawcy budujący drogi i autostrady w Polsce otrzymali zaległe należności. Ma się to stać najpóźniej do końca miesiąca. Drugim warunkiem Ziobry jest przedstawienie przez Sławomira Nowaka procedur antykorupcyjnych, które zapobiegną nieprawidłowościom przy budowie autostrad. Trzeci postulat dotyczy zarządu PKP. Solidarna Polska oczekuje, że pensje jego członków zostaną obniżone.
Pomimo zapewnień Zbigniewa Ziobry, wiele osób nie wierzy, że może dojść do odwołania ministra transportu. – Solidarna Polska postawiła ultimatum Nowakowi. Cały rząd trzęsie się ze strachu – napisał na Twitterze Łukasz Warzecha. – Zbigniew Ziobro byłby idealnym ministrem transportu. Ludzi – skomentował zaś Zbigniew Hołdys.
Źródło: polskieradio.pl