Wpis w indeksie za seks? Profesor Uniwersytetu Wrocławskiego aresztowany

Piotr Ż. miał korzystać z usług seksualnych studentek w zamian za wpisy do indeksu.
Piotr Ż. miał korzystać z usług seksualnych studentek w zamian za wpisy do indeksu. Fot. Łukasz Giza / Agencja Gazeta
Wrocławska policja zatrzymała Piotra Ż., profesora Uniwersytetu Wrocławskiego, który jest także radnym Sejmiku Województwa Dolnośląskiego z SLD. 39-latek w zamian za usługi seksualne miał zaliczać studentkom zajęcia i wpisywać oceny do indeksu. Zarzuca się mu molestowanie, korupcję, a nawet gwałt.


Piotr Ż. to nie tylko uniwersytecki wykładowca, ale także znana postać tamtejszego SLD. Jest wiceszefem dolnośląskiej lewicy, był radnym Wrocławia, a od ostatnich wyborów zasiada także w Sejmiku Województwa. Od wielu lat pracuje także naukowo w Instytucie Socjologii. Teraz jednak cała kariera może runąć, bo – jak poinformowała policja – 39-latek został zatrzymany w związku z podejrzeniem o przyjmowanie korzyści osobistych.

Ze względu na dobro śledztwa nie ujawniają szczegółowych informacji, ale jak nieoficjalnie donosi TVN24 chodzi o molestowanie seksualne co najmniej kilku studentek, które już zgłosiły się na policję. Piotr Ż. miał żądać od studentek usług seksualnych w zamian za zaliczenie zajęć lub wpis do indeksu.

Była studentka Piotra Ż.

Wszyscy sobie żartowali, że jest wolny i szuka żony, ponieważ na zajęciach można było wyczuć, że faworyzuje studentki. Wobec mnie nie składał żadnych propozycji. Pamiętam drobne rzeczy, że gdy umawialiśmy się na mailowe ustalanie terminu odrabiania zajęć, profesor preferował podawanie maila przez studentki. Wpisy do indeksu odbywały się na indywidualnych konsultacjach CZYTAJ WIĘCEJ


źródło: TVN24.pl

"Gazeta Wrocławska"
informuje, że niestety nie skończyło się jedynie na żądaniach wykładowcy. Piotr Ż. miał nie tylko domagać się usług seksualnych, ale także z nich korzystać. W jego mieszkaniu policja zabezpieczyła materiały mające potwierdzać stawiane mu zarzuty. Z kolei "Gazeta Wyborcza" ustaliła, że prokuratura postawiła mu także zarzut zgwałcenia. W związku z zaistniałą sytuacją Uniwersytet Wrocławski zawiesił 39-latka. Podobnie postąpiło dolnośląskie SLD.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

TYLKO W NATEMAT

ELIZA MICHALIK 0 0Przestańcie mówić o “farmie trolli”. Oto, czym naprawdę jest afera w resorcie Ziobry
NOWE INFORMACJE 0 0Tak małżeństwo Szmydt wspólnie mogło niszczyć sędziów na Twitterze

DZIEJE SIĘ

0 0"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
0 0Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem
0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
SONDAŻ 0 0PiS jednak nie jest teflonowe? Tąpnięcie poparcia po wybuchu afery Piebiaka