Po raz kolejny jedno z polskich miast znalazło się w rankingu miejsc, które są warte odwiedzenia w przyszłym roku. Kultowy amerykański magazyn "Travel + Leisure" umieścił je pomiędzy takimi miejscami, jak Himalaje, czy też odległe zakątki Australii. Które polskie miasto zasłużyło sobie na wyróżnienie i dlaczego?
Reklama.
Reklama.
W ostatnim czasie polskie miasta i ich atrakcje coraz częściej pojawiają się w międzynarodowych rankingach, które polecają je jako miejsca, które koniecznie trzeba odwiedzić. Jarmark bożonarodzeniowy w Krakowie, czy też Bydgoszcz, to tylko niektóre pozycje, które znalazły się w owych rankingach. Teraz dołączyła do nich także Warszawa.
Ranking został opublikowany na stronie kultowego amerykańskiego portalu "Travel + Leisure", a w jego tworzeniu wzięło udział aż 20 pracowników redakcji. Na liście znajdziemy takie turystyczne hity, jak Stambuł, ale też o wiele mniej znane i rzadziej odwiedzane miejsca, takie jak odległe zakątki Australii czy Himalajów.
Wszystkie miejsca łączyło jednak to, że redaktorzy serwisu chcieliby je odwiedzić w nadchodzącym roku i do tego samego zachęcają także swoich czytelników. Miejsca podzielono na 7 tematycznych kategorii: kultura, jedzenie, wielkie miasta, woda, natura, plaże i przygoda.
Warszawa znalazła się o dziwo nie w kategorii "wielkie miasta", a w "kultura". W rankingu znalazło się głównie ze względu na Muzeum Sztuki Nowoczesnej.
Nowa siedziba powstaje po północnej stronie placu Defilad, od ulicy Marszałkowskiej. Czteropiętrowy budynek ma mieć w sumie ok. 20 000 metrów kwadratowych, a oprócz przestrzeni wystawowych znajdzie się tam między innymi kino, audytorium, sale edukacyjne, pracownie konserwatorskie i kawiarnia.
Postępy w pracach budowlanych można śledzić na dedykowanemu przedsięwzięciu koncie na Instagramie o nazwie muzeumwbudowie. Tam znajdziemy nie tylko najnowsze zdjęcia, ale także artykuły, które zostały mu poświęcone.
Prężnie rozwijająca się scena sztuki współczesnej w Warszawie, gdzie działa m.in. Fundacja Galerii Foksal i Galeria Raster, nabierze dużego rozpędu w 2024 r., kiedy Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie wreszcie przeniesie się do nowej siedziby.