Arabia Saudyjska chce zmienić sposób wykonywania kary śmierci. Brakuje wyszkolonych katów

Arabia Saudyjska zrezygnuje ze ścinania więźniów skazanych na karę śmierci?
Arabia Saudyjska zrezygnuje ze ścinania więźniów skazanych na karę śmierci? Fot. Kaled Fahad / youtube.com
Władze Arabii Saudyjskiej rozważają możliwość zmienienia sposobu wykonywania kary śmierci. Tradycyjne ścięcie głowy mieczem może niebawem zostać zastąpione rozstrzelaniem bądź podaniem śmiertelnych zastrzyków, ponieważ w królestwie zaczęło brakować katów wyspecjalizowanych w posługiwaniu się bronią białą.

W niedzielę saudyjskie media podały, że możliwość zrezygnowania z tradycyjnej dekapitacji jest rozważana przez komitet złożony z przedstawicieli resortów sprawiedliwości, spraw wewnętrznych i zdrowia. Jego członkowie przekonują, że rozstrzelanie jest zgodne z islamskim prawem. - Takie rozwiązanie wydaje się być praktycznym, szczególnie w świetle niedoboru oficjalnych szablistów lub ich spóźnień na miejsce egzekucji w niektórych przypadkach; celem jest uniknięcie zakłócania regularnie podejmowanych na miejscu egzekucji środków bezpieczeństwa - poinformował komitet w swoim oświadczeniu.

Zobacz też: Kara śmierci na świecie ma się dobrze - setki, tysiące egzekucji

Z oficjalnych danych wynika, że w 2012 r. w Arabii Saudyjskiej ścięto 76 osób. Kara śmierci stosowana jest tam wobec ludzi, którzy dopuścili się gwałtu, morderstwa, apostazji, napadu rabunkowego z bronią w ręku oraz przemycania narkotyków.

Źródło: Ahram.org.eg
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
WOJCIECH SADURSKIWOJCIECH SADURSKI

"Oskarżenie przez TVPiS jest potężnym przyznaniem się do bezradności argumentacyjnej...". Jak podały media, znalazłem się w znakomitym gronie osób, które TVPiS zamierza ścigać karnie za opinie, dotyczące związku między uprawianą przez tę telewizję propagandą a stworzeniem atmosfery, sprzyjającej mordowi w Gdańsku...

"Jesteście wypier****". [b]Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP[/b]
POLECAMY

"Jesteście wypier****". Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP

[b]Owsiak nie puści tego płazem TVP. [/b]"Przez dwa lata to były programy nienawiści"

Owsiak nie puści tego płazem TVP. "Przez dwa lata to były programy nienawiści"