Świątek została mistrzynią w Dausze! W swoim stylu pokonała Rybakinę

redakcja naTemat.pl

17 lutego 2024, 18:38 · 1 minuta czytania
Walka w finale toczyła się miedzy najlepszą polską rakietą a reprezentantką Kazachstanu, Rosjanką Jeleną Rybakiną. Iga Świątek nie dała szans rywalce. Została mistrzynią WTA 1000 w Dausze.

17 lutego 2024, 18:38 • 1 minuta czytania

Mecz finałowy był ostatnim elementem, który dzielił Igę Świątek od trzeciego tytułu z rzędu. Jak informowaliśmy w naTemat, w piątek (16.02) Polka uzyskała miejsce w finale nawet nie pojawiając się na korcie. Jej czeska rywalka Karolina Pliskova zrezygnowała z turnieju z powodu kontuzji dolnego odcinka pleców.

Finał WTA1000 Świątek - Rybakina. Wynik końcowy

Finałowy mecz między Igą Świątek a Jeleną Rybakiną odbył się w sobotę (17 lutego) w Dausze. Podczas spotkania polska zawodniczka nie odpuszczała ani na chwilę. Obie szły łeb w łeb, a różnica w rozegranych setach była minimalna.

W początkowym secie Świątek miała przewagę na Rybakiną - w pierwszej połowie wygrała 7:6. W drugim zaś wygrała 6:2. Warto wspomnieć, że Polska trzeci rok z rzędu zdobyła mistrzostwo w Dausze.

W trakcie meczu Świątek zaliczyła dwa asy serwisowe, zaś jej przeciwniczka trzy. Walka o koronę trwała dwie godziny i 18 minut. Pomimo wietrznych warunków polska mistrzyni nie straciła żadnego seta.

Jak pisaliśmy wcześniej w naTemat, w zmaganiach rangi WTA Polka wygrała z Kazaszką tylko raz. Było to 24 września 2021 roku podczas ćwierćfinału turnieju w czeskiej Ostrawie.

Trzy kolejne pojedynki pomiędzy Świątek a Rybakiną zostały rozegrane w 2023 roku. Wówczas triumfowała w nich 24-letnia reprezentantka Kazachstanu. Urodzona w Moskwie tenisistka w ubiegłym roku była lepsza kolejno w: Australian Open, Indian Wells i w Rzymie, gdzie kontuzjowana Polka zeszła z kortu.