
– Ewentualna pielgrzymka nie przyniesie żadnych pozytywnych skutków, to tylko wydatek – oceniła w radiowej Jedynce posłanka Ruchu Palikota Anna Grodzka. Czy posłanka ma rację? A może chcielibyście móc spotkać się z papieżem Franciszkiem w Polsce?
REKLAMA
W sobotniej audycji “Sterniczki” o wydarzeniach minionego tygodnia rozmawiały Magdalena Środa, Joanna Koss Krauze, Anna Grodzka i Julia Pitera. Dyskusję zdominował temat wyboru nowego papieża. W pewnym momencie prowadzący zapytał o znaczenie, jakie papież Franciszek i jego ewentualna wizyta w naszym kraju mogą mieć dla Kościoła w Polsce.
Posłanka Anna Grodzka była sceptyczna, twierdząc, że pielgrzymka byłaby tylko spektaklem.
Kościół jest spektaklem samym w sobie, istotą Kościoła jest spektakl. (…) Ten wybór nie będzie miał żadnego wpływu na polski Kościół, tylko ten spektakl może się do czegoś przydać hierarchom. Ewentualna pielgrzymka nie przyniesie żadnych pozytywnych skutków, to tylko wydatek. CZYTAJ WIĘCEJ
Czy [Waszym zdaniem] Anna Grodzka posunęła się za daleko? Czy chcielibyście, żeby papież Franciszek odwiedził Polskę?

