Pierwszy medal dla Polski na IO w Paryżu! Klaudia Zwolińska ze srebrem w slalomie K1

redakcja naTemat

28 lipca 2024, 18:27 · 1 minuta czytania
Polska wreszcie zagości w klasyfikacji medalowej XXXIII Letnich Igrzysk Olimpijskich w Paryżu! Wszystko za sprawą sukcesu Klaudii Zwolińskiej, która zdobyła srebrny medal w kajakarskiej konkurencji slalom K1.

28 lipca 2024, 18:27 • 1 minuta czytania
Kajakarka górska Klaudia Zwolińska zdobyła pierwszy medal dla Polski na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Fot. OLIVIER MORIN/AFP/East News

Kim jest Klaudia Zwolińska? Nie ma się co oszukiwać – dotąd nie było to nazwisko rozpalające rzesze polskich kibiców. Chociaż powinno, bo 25-latka z Nowego Sącza jest jedną z czołowych kajakarek górskich świata.

Na XXXIII Letnie Igrzyska Olimpijskie w Paryżu nasza zawodniczka przybywała już w roli mistrzyni Europy w konkurencji slalom K1. Ten tytuł Zwolińska zdobyła w maju na zawodach w słoweńskiej Lublanie.

Paryż 2024: Klaudia Zwolińska srebrną medalistką w kajakarskiej konkurencji slalom K1

Podczas zmagań olimpijskich dla fanów kajakarstwa jasnym było więc, że Klaudia Zwolińska znajduje się w gronie faworytek. Zawodniczka KS Start Nowy Sącz tych nadziei nie zawiodła. Z wynikiem 97,53 pokonała tor zbudowany na Stade Nautique Olympique d'Île-de-France w podparyskim Vaires-sur-Marne. To dało Polce srebrny medal!

Złoto w konkurencji slalom K1 zdobyła australijska legenda kajakarstwa górskiego Jessica Fox (osiągnęła ona niesamowity wynik 96,08), zaś brązowy medal wywalczyła Kimberley Woods z Wielkiej Brytanii (98,94).