Po 11 latach Krzysztof Skiba przestaje pisać felietony dla "Wprost"

Krzysztof Skiba
Krzysztof Skiba Fot. Rafał Malko / Agencja Gazeta
Krzysztof Skiba rozstał się z tygodnikiem "Wprost". Muzyk przez ostatnich 11 lat pisał dla "Wprost" felietony. Były one publikowane w cyklu "Skibą w mur". To kolejny autor, który odszedł z czasopisma w ciągu ostatnich tygodni. Niedawno współpracę z "Wprost" zakończył Szymon Hołownia.


Portal Wirtualnemedia.pl ustalił, że teksty Skiby nie będą się już ukazywać na łamach "Wprost". Ostatni felieton satyryka został opublikowany dwa tygodnie temu w 15. numerze tygodnika. Skiba pisał dla "Wprost" od 2002 roku. Przez ten czas stworzył ponad 500 felietonów. Najczęściej zajmowały one jedną z ostatnich stron tygodnika. W ubiegłym roku objętość tekstów została zmniejszona, a ponad miesiąc temu przesunięto je na początek pisma.

Skiba podkreśla, że to on zakończył współpracę z redakcją "Wprost". Jego rezygnacja wpisuje się jednak w przyjętą przez Sylwestra Latkowskiego, redaktora naczelnego czasopisma, strategię, która zakłada odchodzenie od felietonów. – Uważam, że w Polsce ta formuła się wyczerpuje. W praktyce moim zdaniem publikowanie felietonów służy tylko promowaniu swojej twarzy przez znaną osobę – powiedział Latkowski serwisowi Wirtualnemedia.pl. W ostatnim czasie tygodnik zrezygnował także z usług innego felietonisty Krzysztofa Daukszewicza.

Zobacz też: Szymon Hołownia odchodzi z "Wprost"

Współpracę z "Wprost" zakończył również Szymon Hołownia, który był rozgoryczony z powodu nieopublikowania jego felietonu w papierowym wydaniu tygodnika. Czytelnikom pisma zaoferowano przy tym kilku nowych autorów. Dla "Wprost" piszą od niedawna m.in. Jarosław Kuźniar, Tomasz Sekielski i Agata Młynarska.


Uczył w szkole, robił interesy, siedział w więzieniu. To Sylwester Latkowski, nowy naczelny "Wprost"

Trudno zliczyć wszystkie wcielenia Sylwestra Latkowskiego, nowego redaktora naczelnego "Wprost". Nauczyciel, biznesmen, konstruktor, więzień, polityk, producent, reżyser scenarzysta, a w końcu dziennikarz – oto niektóre z nich. CZYTAJ WIĘCEJ


źródło: Wirtualnemedia.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...