Apel o wycofanie się z wizyty polskich polityków w Chinach 4 czerwca. Tusk nie widzi problemu

Stowarzyszenie Wolnego Słowa apeluje do premiera, by odwołał wizytę parlamentarzystów w Chinach
Stowarzyszenie Wolnego Słowa apeluje do premiera, by odwołał wizytę parlamentarzystów w Chinach Fot. Sławomir Kamiński / AG
Stowarzyszenie Wolnego Słowa apeluje o odwołanie wizyty polskich parlamentarzystów w Chinach 4 czerwca. Będzie to kolejna rocznica masakry na Placu Tian'anmen w Pekinie, gdzie tysiące studentów domagało się demokratyzacji i przestrzegania praw człowieka.


Polscy politycy z Ewą Kopacz na czele mają odwiedzić Chiny 4 czerwca. W historii tego kraju jest to data dość szczególna. Dlatego Stowarzyszenie Wolnego Słowa wystosowało apel o odwołanie tej wizyty:

4 czerwca 1989 roku komunistyczne władze Chin zmasakrowały na Placu Tian'anmen w Pekinie tysiące studentów domagających się demokratyzacji i przestrzegania praw człowieka. 4 czerwca 1989 roku w Polsce odbyły się wybory, które doprowadziły do odsunięcia komunistów od władzy i doprowadziły do upadku systemu komunistycznego w Europie. Na 4 czerwca 2013 roku, w 24 rocznicę rzezi Chińskich studentów została zaplanowana wizyta Pani Marszałek Ewy Kopacz z przedstawicielami wszystkich polskich klubów parlamentarnych. W imieniu Stowarzyszenia Wolnego Słowa, organizacji założonej przez byłych działaczy opozycji demokratycznej i podziemia solidarnościowego w PRL, apelujemy o odwołanie wizyty polskich parlamentarzystów w dniu 4 czerwca 2013 r. i odbycie jej w innym terminie. CZYTAJ WIĘCEJDonald Tusk odniósł się dziś na konferencji do wizyty i niefortunnej daty. Stwierdził, że delegacja skupi się na sprawach gospodarczych i taki jest cel wyjazdu. Dodał też, że marszałek Ewa Kopacz na pewno znajdzie sposób, żeby przypomnieć o tej dacie, która według niego nie jest jedynym dramatycznym wydarzeniem w historii Chin. Stwierdził też, że nie rozumie posłów PiS, którzy z delegacji zrezygnowali.

Czytaj także:
Chiny sfinansują budowę miasta przemysłowego na Białorusi
Miasta-widma w Chinach naprawdę istnieją. Mogłyby zamieszkać w nich miliony ludzi, ale świecą pustkami
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WARTO WIEDZIEĆ 0 0Gliński weźmie artystów za twarz, jak w PRL? Prawda może was zaskoczyć
WYBORY 2019 0 0"Wyborcza": opozycja ma szansę odsunąć PiS od władzy. Jest nowy sondaż