Amator kupił wykrywacz metalu. 20 minut później odkrył skarb

Wesley Carrington zaraz po zakupieniu wykrywacza metalu odnalazł prawdziwy skarb
Wesley Carrington zaraz po zakupieniu wykrywacza metalu odnalazł prawdziwy skarb Fot. shutterstock.com
Kupując najtańszy w sklepie wykrywacz metalu, Wesley Carrington nie przypuszczał, że nowy nabytek dosłownie za chwilę doprowadzi go do prawdziwego skarbu. Przy pomocy wartego 150 funtów urządzenia Anglik odnalazł w lesie złote rzymskie monety, które wstępnie wyceniono na około 100 tysięcy funtów.


Wesley Carrington postanowił niedawno spróbować swoich sił w roli poszukiwacza skarbów. Po obejrzeniu kilku instruktażowych filmów na YouTube i zakupieniu prostego wykrywacza metalu, mężczyzna udał się w swoją inauguracyjną wyprawę do lasu położonego nieopodal miasta St Albans. Pierwsze chwile zabawy nie przyniosły żadnych niespodzianek. Wiedziony głosem urządzenia Brytyjczyk wykopał tylko łyżkę i półpensówkę. Kolejne minuty poszukiwań zaowocowały jednak zdumiewającym znaleziskiem. Z rozkopanej ziemi zaczęły wyłaniać się złote monety.

Carrington zebrał łącznie 55 monet i zaniósł je do sklepu, w którym niedługo wcześniej nabył wykrywacz metalu Garrett Ace 150. Właściciele sklepu poinformowali o nietypowym znalezisku lokalne muzeum. Do lasu Carrington wrócił z archeologami, a ci wykopali tam kolejne monety. Tym razem było ich 104.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że złote solidy pochodzą sprzed około 1600-1700 lat. Wybito je w różnych miejscach Europy, w tym na terenach współczesnych Włoch, Niemiec, Francji, Turcji i Grecji. Monety zostaną przekazane Muzeum Brytyjskiego i dokładnie wycenione przez tamtejszych ekspertów. Później najprawdopodobniej trafią na aukcję. "Daily Mail" podaje, że dochody ze sprzedaży mogłyby zostać podzielone między Carringtona i właściciela ziemi, z której wykopano skarb.


Czytaj także:

750 kg starożytnych monet o wartości 10 mln funtów. Poszukiwacze skarbów mają się dobrze. Również w Polsce


źródło: Daily Mail
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...