Żona Khalidova na celowniku internautów. Bo przeszła na islam

Mamed Khalidov jest krytykowany po tym, jak jego żona przeszła na islam.
Mamed Khalidov jest krytykowany po tym, jak jego żona przeszła na islam. fot. Tomasz Waszczuk / Agencja Gazeta
Po tym jak Ewa Chalidow, żona jednego z najlepszych polskich zawodników MMA Mameda Khalidova przyznała w wywiadzie dla polsatsport.pl, że przeszła niedawno na islam, internauci zaciekle atakują ją w komentarzach.

Ewa Khalidov przeszła na islam. - Najpierw wzięliśmy ślub cywilny, później drugi w meczecie. Od wielu lat żyłam jak muzułmanka, a dopiero 7 miesięcy temu zdecydowałam się przejść na islam. Wyszło to samo z siebie, bez żadnej presji męża - odpowiedziała, gdy dziennikarz zapytał ją o to dlaczego zmieniła wyznanie. - Odwiedza nas również dużo muzułmanów, a z kim przystajesz takim się stajesz. Sama bardzo interesowałam się tą religią, czytałam mnóstwo książek na ten temat. Wszystko tylko mnie utwierdziło, że trzeba iść tą stroną, a nie tą którą do tej pory szłam. Mamed nie musiał mi niczego tłumaczyć.


Podczas tej rozmowy małżonka zawodnika podkreśliła, że stara się trzymać z dala od mediów. Ale powyższa wypowiedź wywołała falę słownej agresji w polskiej sieci pod jej adresem. Część internautów skrytykowała ją za odejście od katolicyzmu i porównała do innych Polek, które zauroczone przybyszami z Bliskiego Wschodu godzą się na ślub i inną religię, a potem rozwodzą się lub cierpią przez wiele lat, stłamszone przez mężów.

Ewa i Mamed Khalidov są już kilka lat po ślubie. Mają dwóch synów. Jednak ani to, ani ogromne sukcesy samego sportowca, który od początku swojej kariery w mieszanych sztukach walki reprezentuje polskie barwy, nie uchroniły całej rodziny przed falą nienawiści i tysiącami islamofobicznych komentarzy.


źródła: polsatsport.pl, ofsajd.onet.pl

Czytaj także:
Mamed Khalidov: Najpierw jest Bóg, potem mama, tata, najbliżsi. Sport byłby gdzieś dalej [wywiad]
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...