Były dyrygent "Polskich Słowików" zabrał głos: Jestem gejem, nie pedofilem

Wojciech Krolopp przekonuje, że jest gejem, a nie pedofilem
Wojciech Krolopp przekonuje, że jest gejem, a nie pedofilem Fot. Tomasz Kaminski / AG
Wojciech Krolopp, skazany za pedofilię były dyrygent "Polskich Słowików", przerwał milczenie, by wyjaśnić, co łączyło go z chórzystami. Podczas rozmowy z "Głosem Wielkopolskim" Krolopp podkreślił, że jest gejem, a nie pedofilem.


W wywiadzie udzielonym "Głosowi Wielkopolskiemu", którego zapis ukazał się na stronie internetowej gazety, Krolopp przyznał, że z jednym z chórzystów łączyły go intymne relacje. Dyrygent zaznaczył, że ich początek nastąpił w czasie, gdy chłopak miał ponad 16 lat. Obydwaj wspólnie mieszkali i jeździli na wakacje.

– Jestem gejem i wiem, co można robić z mężczyzną. Ale z mężczyzną, a nie dzieckiem, które wydaje mi się, że nie ma erekcji. Nawet gdyby było rozwinięte, takie kontakty mnie nie interesują. (...). Pism gejowskich mam mnóstwo, do teraz, ale zdjęć z dziećmi nigdy nie miałem – powiedział Krolopp.

Dziennikarze porozmawiali także z Michałem Stuligroszem, byłym chórzystą, politykiem PO i bratankiem twórcy "Poznańskich Słowików" prof. Stefana Stuligrosza. Nie ma on dobrego zdania o Kroloppie, który – jak przekonuje – "ma mocno wybujałe ego" i jest "niezwykle zadufany". Polityk uważa, że skazanie dyrygenta za pedofilię zaszkodziło wizerunkowi Poznania. Dodał przy tym, że o preferencjach Kroloppa wiedziano od dawna


– Ogólnie o relacjach Kroloppa z podopiecznymi mówiło się "pedalstwo". Nie tylko w chórach o tym wiedzieli. Całe środowisko muzyczne, filharmonicy, zespoły operowe, wszyscy w branży. Wcześniej zabrakło przede wszystkim dowodów. – powiedział Stuligrosz.

Krolopp został skazany za wykorzystywanie seksualne małoletnich chórzystów w 2004 roku. Poczatkowo miał spędzić w więzieniu osiem lat, ale w 2005 roku Sąd Okręgowy w Poznaniu zmniejszył wymiar kary do sześciu lat pozbawienia wolności.

Czytaj także:

Państwo bezsilne wobec pedofilów. "Z kastracją czy bez, większości nie da się wyleczyć"


źródło: Głos Wielkopolski
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Przez dwa miesiące byłam streamerką gier. Oto, czego się nauczyłam
JANDA 0 0Kremy z kolagenem: nie bierz pierwszego lepszego. To skomplikowany składnik
dadHERO 0 0Prawie półtora miliona złotych na polską planszówkę. Skąd ten sukces gry "Beyond Humanity:Colonies"?
0 0Polskiej szkole przydaliby się tacy nauczyciele. "Stowarzyszenie Umarłych Poetów" w teatrze
WYWIAD 0 0Dlaczego faceci nie chcą seksu. Seksuolożka wylicza powody i radzi, jak to zmienić
0 0Słynna fabryka ogłasza zwolnienia grupowe. Miśnieńska porcelana walczy o przetrwanie