Trzy po trzy: Ładne rzeczy z trzech polskich butików

Torba Szanghaj z butiku Ani Kuczyńskiej
Torba Szanghaj z butiku Ani Kuczyńskiej http://aniakuczynska.com/
Poprosiliśmy trzy lubiane sklepy i concept store'y z Krakowa, Poznania i Warszawy o wytypowanie trzech najciekawszych nowych produktów lub usług z ich oferty.

Oto, co nam polecili:

MIEJSCE / KRAKÓW
– sklep z designem, miejsce praktyk artystycznych

1. Fotel projektu Janiny Jędrachowicz i Krzysztofa Racinowskiego z 1955 r. to przykład najlepszego polskiego wzornictwa przełomu lat 50. i 60. Był efektem współpracy przemysłu meblarskiego z artystami z poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dostępny w Miejscu w dowolnej wersji kolorystycznej.

2. Zegar kominkowy wyprodukowany w Polsce przez zakłady Predom Metron w 1972 r. Przedmiot zaprojektowany bardzo pięknie i prosto, z wykorzystaniem podstawowych kształtów – kuli i koła, produkowany w różnych kolorach.

3. Lampy stołowe wyprodukowane w latach 70. przez niemiecką firmę Hillebrand, negatyw i pozytyw. W przypadku tych lamp dbałość o szczegół jest zachwycająca!

Uwaga! Od połowy kwietnia Miejsce przenosi się z ul. Zegadłowicza 2 na Kazimierz, do pasażu przy ul. Miodowej 6 w Krakowie.

SPOT. / POZNAŃ

– twórczy konglomerat w dawnej elektrowni wildeckiej, na który składa się sklep z designem, butik modowy, restauracja, akademia kulinarna, miejskie spa, warsztatownia, eventownia...

Klasyka designu odświeżona przez G-Star

1. Moda // Butik Frontrow
Magda Hasiak po raz kolejny zaprojektowała kolekcję ubrań dla Selektorni. Projektantka czerpie inspiracje z ulicznego zgiełku, miejskiej gonitwy i pośpiechu. Jej najnowsza kolekcja dedykowana jest kobietom, które cenią swój czas i w codziennej gorączce chcą mieć go jak najwięcej dla siebie. Prezentujemy kombinezon z połączonych ze sobą dwóch tkanin: bawełny i dzianiny dresowej, z kuszącym dekoltem na plecach.

2. Design // SPOT.
Woofy to figurka, która bez problemu może stać się dekoracją stolika w salonie – jest jednocześnie kontenerem na kable, które zwykle nie wyglądają ładnie, gdy leżą w nieładzie na biurku czy podłodze. Schowane w środku, będą również chronione przed kurzem. Projekt: Gabriel Nigro, producent: Normann Copenhagen

3. Kuchnia // Akademia Kulinarna SPOT. to EAT
Wspólne gotowanie w Akademii Kulinarnej SPOT. to EAT to przede wszystkim okazja do zdobywania nowych doświadczeń kulinarnych bez względu na poziom zaawansowania w gotowaniu i wiek. Warsztaty mogą być niecodziennym prezentem dla najbliższej osoby. Nasza propozycja skierowana jest zarówno do dorosłych (kuchnie z różnych stron świata), jak i do dzieci (kulinarne urodziny). Warsztaty prowadzone są przez pasjonatów gotowania i doświadczonych ekspertów oraz znanych szefów kuchni najlepszych restauracji w Polsce (m.in. Grzegorz Łapanowski czy Tomek Jakubiak).
SPOT.
ul. Dolna Wilda 87

ANIA KUCZYŃSKA MOKOTOWSKA 61 / WARSZAWA

– butik warszawskiej projektantki to piękne miejsce, w którym królują nie tylko ubrania. Ania poleciła nam właśnie akcesoria:

1. Idealnie pomarańczowe oversizowe torby Szanghaj

2. Juchtowa baskinka [falbana wszyta w spódnicę lub sukienkę, podkreślająca talię – przypis redakcji] i torebka kopertowa z nowej wiosenno-letniej kolekcji Piñata 2012

3. Juchtowe akcesoria skórzane Warsawia by ANIA KUCZYŃSKA – teczki, etui na dokumenty, portfele, wizytowniki i podkładki pod myszkę. WARSAWIA była oficjalnym prezentem podczas polskiej prezydencji w Unii Europejskiej.
Ania Kuczyńska
ul. Mokotowska 61


Kolejne ładne rzeczy za tydzień!
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...