Krytyka muzułmanów będzie karana? "Tego chce Organizacja Współpracy Islamskiej"

Fot. Shutterstock
Dziennikarka Deborah Weiss, która specjalizuje się w prawnych ujęciach kwestii zniesławiania religii, ostrzegła przed działalnością Organizacji Współpracy Islamskiej (OIC). Jej zdaniem celem OIC jest karanie wszelkich wypowiedzi, które odnoszą się krytycznie do tematów związanych z islamem. – W tym do samych muzułmanów, szariatu, terroryzmu islamskiego i islamskich prześladowań mniejszości religijnych – zauważyła Weiss.


W wywiadzie udzielonym portalowi CitizenTimes Weiss podkreśliła, że celem OIC jest tłumienie wszelkiej krytyki islamu i podporządkowanie świata szariatowi. Według niej państwa należące do tej organizacji starają się jednak unikać radykalnej retoryki, ponieważ wiedzą, że zostałaby ona odrzucona w Europie czy Stanach Zjednoczonych.

Zamiast ostrych słów posługują się zawoalowanymi postulatami, domagając się walki z nietolerancją , dyskryminacją i przemocą na tle religijnym. Używają więc haseł, które na Zachodzie kojarzą się przeważnie dobrze. Problem polega na tym, że OIC nadaje im dość specyficzne znaczenia, traktując islam w uprzywilejowany sposób. Za przykład dziennikarka podała Kairską Deklarację Praw Człowieka w Islamie.

– Deklaracja Kairska rzekomo zapewnia wolność słowa, jako zgodną z prawem szariatu. Jednak zgodnie z szariatem krytyka islamu i Mahometa jest uznawana za bluźnierstwo i jest zabroniona. Wolność słowa w tym zakresie podlega grzywnie lub karze pozbawienia wolności, a nawet karze śmierci. (…). W rzeczywistości Deklaracja Kairska nie chroni więc praw jednostki, ale wymienia wymogi, do których jednostki muszą się dostosować, zgodnie z szariatem. Kiedy OIC używa terminu “prawa człowieka”, odnosi się to do Deklaracji Kairskiej – powiedziała Weiss.


Organizacja Współpracy Islamskiej powstała oficjalnie w 1971 roku, nosząc pierwotnie nazwę Organizacji Konferencji Islamskiej. Jej oficjalnym celem jest pogłębianie współpracy państw członkowskich. Obecnie w skład OIC wchodzi 57 krajów, które często głosują razem także na forum ONZ. W jej ramach działają m.in. Muzułmański Bank Rozwoju i Muzułmański Fundusz Solidarności.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

NIE TYLKO POLITYKA

#SkuteczniePosprzatane 0 0Znamy wyniki akcji #SkuteczniePosprzatane. Organizatorzy przygotowali ogromną niespodziankę
NSC 0 0National Sales Congress po raz trzeci na Narodowym. Motyw przewodni ma wiele wspólnego ze sportem
0 0Unia Europejska ma obciąć Polsce 13 miliardów euro. Chce przeznaczyć te pieniądze na ekologię
0 0Inflacja w Polsce wyższa niż oczekiwano. Wyjaśniamy, komu to jest na rękę
0 0Poważne oskarżenia Edyty Górniak. Wyjaśniła, czym były "podziękowania" Cleo
0 0Youtuber z kolegą nagrał jak jedzie 300 km/h i udawał, że to nie w Polsce. Szybko go namierzono
NATEMAT EXTRA 0 0“To jakby odbity człowiek”. Tutaj zachowały się ślady krwi powstańców
Reserved 0 0Top modelka w kampanii Reserved. Promuje kolejną odsłonę projektu ReDesign
Gutek 0 0Zachwyca się nim Tarantino. Oto 5 powodów, dla których trzeba zobaczyć najbardziej szalonego laureata Złotej Palmy