Snowden - bohater narodowy. Tak pisze ojciec o synu

Ojciec Snowdena nazwał go bohaterem narodowym
Ojciec Snowdena nazwał go bohaterem narodowym Zrzut z ekranu youtube.com
Lon Snowden, ojciec Edwarda Snowdena w liście do amerykańskich mediów porównuje syna do amerykańskich bohaterów narodowych i krytykuje Baracka Obamę.


List otwarty przekazany mediom adresowany jest do Edwarda Snowdena, który ukrywa się na lotnisku w Moskwie. Ojciec nie ma z nim kontaktu. Podkreśla, że historia cywilizacji to dzieje odważnych ludzi, którzy nie godzili się na zło i niesprawiedliwości ze strony rządzących. Lon Snowden jest przekonany, że do takich postaci zalicza się jego syn. Nazywa go współczesnym Paulem Reverem, który walczył o niepodległość Stanów Zjednoczonych w XVIII wieku.

Snowden chwali syna za to, że przeciwstawił się tyranii i dominacji władzy wykonawczej. Uważa to za nie lada czyn, gdyż jego syn musiał zrezygnować ze spokojnego i komfortowego życia. Zapowiada też, że wraz ze swoim prawnikiem będą edukować Amerykanów na temat zagrożenia praw zawartych w amerykańskiej konstytucji.

Snowden w liście potępia szefa służb wywiadowczych USA Jamesa Clappera za kłamstwo w Kongresie na temat zakresu rządowej inwigilacji. Nie pozostawia suchej nitki na Baracku Obamie za to, że nie nawet nie upomniał swego podwładnego.

Ojciec Edwarda Snowdena zarzuca władzom USA, że odbierając 30-letniemu synowi paszport, pozbawiły go ojczyzny, co jest niedopuszczalną formą kary.
Przypomnijmy, że Edward Snowden pracował w CIA oraz NSA i ujawnił w prasie informacje o programie inwigilacji prowadzonym przez NSA. Miała ona polegać na monitorowaniu skrzynek mailowych i połączeń telefonicznych obywateli. Władze amerykańskie oskarżyły go o ujawnienie tajnych informacji i kradzież własności państwowej. Za to przestępstwo grozi mu kara do 10 lat więzienia.


Amerykanin poprosił o azyl 21 krajów, w tym Polskę. MSZ podjął jednak decyzję o nieudzielaniu Snowdenowi azylu, nie widząc w tym interesu. Schronienia Snowdenowi odmówiły także m.in. Niemcy i Szwajcaria. Wczoraj w liście do Ekwadoru zagroził ujawnieniem kolejnych informacji na temat szpiegostwa.

Austriackie media poinformowały zaś, że wczoraj wieczorem w Wiedniu wylądował samolot prezydenta Boliwii. Na jego pokładzie miał znajdować się Edward Snowden. Władze w La Paz i Wiedniu zaprzeczyły, by były pracownik wywiadu USA wylądował do stolicy Austrii.źródło: polskieradio.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0Nie zawsze musisz być wśród ludzi. Te rzeczy powinieneś zrobić sam przynajmniej raz w życiu
#GRZEJE 0 010 godzin czekał na żonę, która poszła do dentysty. Musiała interweniować Straż Miejska
POLECAMY 0 0Jak mu tak wróżka powie, to zwolni pół firmy. Po 15 latach ujawnia kulisy pracy wróżenia w telewizji
0 0Półtora tysiąca euro za pracę 4 godziny dziennie. Taka oferta czeka na chętne dziewczyny, ale jest pewien szczegół
dad:HERO 0 0Polecamy pięć hitów z Nefliksa i HBO Go do obejrzenia z dziećmi w ten weekend
0 0Wybrano najlepsze seriale dekady. O połowie pewnie nawet nie słyszałeś!
Oknoplast 0 0Na takiej sprzedaży korzystają wszyscy. Polska marka promuje model "na później"
Actina Pact 0 0Albo dobrze, albo tanio? Ta firma potwierdza, że można mieć wszystko i to w bardzo trudnej branży
HYDEPARK 0 0Amatorzy często trenują tak ostro jak zawodowcy. Różnica często się zaciera
0 0Święta to czas (u)dawania. Tomasz Kot w poruszającym spocie, daje cenną lekcję
0 0"Chodziło o to, by mężczyźni odzyskali godność". Tomasz Raczek szczerze o zamknięciu "Playboya"
0 0Była pierwszą polską influencerką, kochała kobiety i seks. Łempicka to dziś ikona