Tito Vilanova odchodzi z Barcelony. Mecz z Lechią Gdańsk odwołany

Tito Vilanova odchodzi z Barcelony. Mecz z Lechią Gdańsk odwołany.
Tito Vilanova odchodzi z Barcelony. Mecz z Lechią Gdańsk odwołany. Fot. David Cuella Foto Flicr tinyurl.com/kmxx7n8 / CC BY http://tinyurl.com/3a8gew
Katalońska drużyna nie ma powodów do radości przed rozpoczynającym się niedługo sezonem. Hiszpańskie media donoszą, że trener Tito Vilanova odchodzi z Barcelony. W efekcie tej decyzji towarzyski mecz, który miał odbyć się w sobotę 20 lipca z Lechią Gdańsk zostaje odwołany.Powodem odejścia trenera Barcelony są kłopoty ze zdrowiem. Tito Vilanova ze względu na nawrót choroby nowotworowej musi zrezygnować z posady. Wieczorem odbyła się specjalna konferencja, na której władze klubu poinformowały oficjalnie o swojej decyzji. W związku z tym zrezygnowano także z rozegrania towarzyskiego meczu z Lechią Gdańsk, który miał odbyć się w jutro, czyli w sobotę 20 lipca o godzinie 20 na gdańskim stadionie.

"To nie jest dobry moment, by go rozegrać" – powiedziano na konferencji. Nad meczem od początku krąży pechowa aura, początkowo z Barcą miała grać Wisła Kraków, ale polski przeciwnik musiał zostać zmieniony ze względu na terminarz ligowy Ekstraklasy.

Tito Vilanova od 2011 roku zmaga się z nowotworem. Dawny zastępca Pepa Guardioli choruje na raka ślinianki przyusznej. Hiszpan trenuje Barcelonę od czerwca 2012 roku, kiedy to przejął funkcję właśnie po Guardioli. Wcześniej przez cztery lata był jego asystentem w pierwszej drużynie i rok w Barcelonie B.

Następcą odchodzącego Vilanovy zostanie prawdopodobnie Joan Francesc Ferrer Rubi, który od tego lata jest asystentem trenera. Docelowo jednak klub będzie szukał innej osoby na to stanowisko.

źródło: Marca
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

TYLKO W NATEMAT

0 0"Znajomi mi wyjaśnili". Kaczyński popłynął mówiąc o dzieciach – lekarka obala jego teorię
WYWIAD 0 0"Upadek poczucia humoru". Andrzej Mleczko odpowiada na awanturę wokół ostatniego rysunku
0 0"Kapelani zamiast personelu". Ten lekarz stworzył grupę, która tropi patologie w szpitalach
Coca-Cola 0 0Jak uczyć dzieci chronić środowisko, czyli czy najmłodsze pokolenie uratuje świat
Duka 0 0Szwedzki przepis na spotkanie. “Krog” to kolejne modne słowo ze Skandynawii
0 0Będzie nowe państwo w Unii Europejskiej? Tusk dał zielone światło
0 0Poruszający apel Strzembosza. Chce od premiera męskiej decyzji ws. Ziobry