Rząd opłaca komentatorów chwalących reformę OFE? Prawnik pyta, Kancelaria Premiera milczy

Kancelaria Premiera nie odpowiedziała, czy płaci za pozytywne komentarze na temat reformy OFE.
Kancelaria Premiera nie odpowiedziała, czy płaci za pozytywne komentarze na temat reformy OFE. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Dyskusja o reformie systemu emerytalnego nie toczy się dzisiaj w parlamencie, ale w internecie. Dlatego ważne dla rządu ważne jest, żeby komentatorzy nie krytykowali zapowiadanych zmian. Piotr "VaGla" Waglowski na swojej stronie internetowej przedstawia komentarze, które pozwalają zastanowić się, czy nie trwa zorganizowana akcja wychwalania rządowej reformy. Tym bardziej, że Kancelaria Premiera nie odpowiada na pytania zadane przez prawnika.


Brak debaty publicznej i konsultacji społecznych w sprawie reformysystemu emerytalnego zastępuje wojna komentatorów w internecie. Jednak niektóre z nich budzą wątpliwości. Piotr "VaGla" Waglowski na swojej stronie internetowej przedstawia komentarze, które zdają się być masowo dodawane przez te same osoby w różnych serwisach internetowych. Zastanawia się, czy to nie opłacona z publicznych pieniędzy akcja, która ma poprawić społeczne postrzeganie zmian.

Dlatego poprosił Ministerstwa Pracy i Finansów oraz Kancelarię Premiera o informację publiczną na temat umów na obsługę public relations. Otrzymał informacje z resortów Jacka Rostowskiego i Władysława Kosiniaka-Kamysza, ale w ustawowym terminie nie odpowiedziała kancelaria Donalda Tuska.

Waglowski zapowiedział skargę do Sądu Administracyjnego, a dziennikarzy prosi o dopytywanie premiera, czy z publicznych pieniędzy nie płaci się za przychylne reformie komentarze. To tym bardziej ważne, że debata o systemie emerytalnym nie będzie trwała długo, bo już na przełomie sierpnia i września rząd podejmie decyzję, który z trzech wariantów wybrać. Dlatego warto sprawdzić, czy ta krótka dyskusja prowadzona jest uczciwie i bez nieczystych chwytów.


Paweł Graś zapewnił na Twitterze, że jutro Piotr Waglewski otrzyma odpowiedź od Centrum Informacyjnego Rządu.Źródło: prawo.vagla.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0"Cały dom robi we wiadra". Sławojki i wychodki w środku polskiego miasta
0 0Przekop mierzei przyciąga turystów. Nie wszyscy się cieszą
0 0Będzie nowy serial w świecie "Star Wars". Jest mroczny zwiastun

TRAGEDIA W TATRACH

ANETA OLENDER 0 0"Ludzie mają to gdzieś". Demontaż krzyża na Giewoncie to absurd, problem tkwi gdzie indziej
0 0Dzieci, dwie kobiety i Czech. Wiadomo, kim były osoby, które zginęły w Tatrach

TYLKO W NATEMAT

ELIZA MICHALIK 0 0Przestańcie mówić o “farmie trolli”. Oto, czym naprawdę jest afera w resorcie Ziobry
NOWE INFORMACJE 0 0Tak małżeństwo Szmydt wspólnie mogło niszczyć sędziów na Twitterze

DZIEJE SIĘ

0 0"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
0 0Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem