Kibice Ruchu Chorzów zabrali głos ws. bójki na plaży. "Prowodyrem byli Meksykanie"

Kadr z nagrania wykonanego przez monitoring
Kadr z nagrania wykonanego przez monitoring Fot. bigbraciak / youtube.com
Wciąż nie jest jasne, kto rozpoczął niedzielną bójkę, w której udział wzięli kibice Ruchu Chorzów oraz meksykańscy marynarze. Gdyński prokurator rejonowy Witold Niesiołowski powiedział, że z dotychczasowych ustaleń wynika, iż stroną atakującą byli Polacy. Inną wersję przedstawił jednak rzecznik KGP insp. Mariusz Sokołowski. Według niego kibice odpowiedzieli na zaczepki Meksykanów. Co ciekawe, w podobnym tonie wypowiedziało się stowarzyszenie kibiców Ruchu Chorzów, podkreślając, że "iskrą zapalną" było zachowanie marynarzy, którzy w niewybredny sposób zaczepiali plażowiczki.


W swoim oświadczeniu Stowarzyszenie Kibiców Ruchu Chorzów "Niebiescy" zaznaczyło, że zamieszki na gdyńskiej plaży zostały sprowokowane przez meksykańskich marynarzy, którzy zaczepiali kobiety. Jeden z obcokrajowców uderzył nawet pewną plażowiczkę w twarz.

Stowarzyszenie kibiców Ruchu Chorzów "Niebiescy"

W obronie kobiety stanął jeden z kibiców Ruchu, który momentalnie został zaatakowany przez kilku kolejnych obywateli Meksyku i w czasie zajścia został ugodzony nożem. W efekcie chorzowscy kibice ruszyli z pomocą zaatakowanemu koledze, co doprowadziło do bezpośredniego starcia obu grup, w którym Meksykanie użyli noża oraz stłuczonych butelek. Jako Stowarzyszenie Kibiców Ruchu Chorzów pragniemy zauważyć, że prowodyrem zamieszek nie byli kibice Ruchu Chorzów, których się o to oskarża, a zaproszeni przez Sz. P. Prezydenta Miasta Gdynia goście.

Jako Stowarzyszenie "Niebiescy" zwracamy się do Pana Prezydenta Szczurka o lepszy dobór zapraszanych w przyszłości gości, wśród których nie znajdą się sprawcy przemocy w stosunku do kobiet i nożownicy, niezależnie od kraju pochodzenia czy też przynależności etnicznej. Zwracamy się również do Pana Prezydenta Wojciecha Szczurka o niewydawanie oświadczeń na podstawie medialnych nacisków i bez jakichkolwiek dowodów, bo nagle okazuje się, że to jednak zaproszeni przez Pana Prezydenta goście okazali się "brutalnym napastnikiem". Zgadzamy się jednak z dalszą częścią oświadczenia Pana Prezydenta: "Tego rodzaju bandyckie zachowania budzą odrazę i zasługują na powszechne potępienie".


Stowarzyszenie przypomniało jednocześnie, że kibice Ruchu Chorzów, którzy przyjechali nad morze na mecz z Arką Gdynia, oraz marynarze z Meksyku przebywali na plaży od rana i przez wiele godzin nie dochodziło do żadnych zakłóceń porządku. Niespokojnie zrobiło się dopiero wówczas, gdy marynarze zaczęli nachalnie zaczepiać kobiety.

O przynajmniej częściowej winie Meksykanów powiedział również rzecznik komendanta głównego policji insp. Mariusz Sokołowski. Według niego kibice odpowiedzieli na zaczepki marynarzy. – Najprawdopodobniej, kiedy jeden drugiego wyzwał na pojedynek, i za jednym, i za drugim stanęła grupa co najmniej kilkunastu mężczyzn – zaznaczył Sokołowski. Innego zdania jest prokurator Witold Niesiołowski, którego wstępne ustalenia doprowadziły do wniosku mówiącego, iż "stroną, w cudzysłowie, atakującą byli obywatele polscy, natomiast stroną poszkodowaną obywatele Meksyku".


źródło: Stowarzyszenie.niebiescy.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0"Cierpią w samotności". Codziennie 12 polskich mężczyzn popełnia samobójstwo
0 0Z papieskiej laski trysnęła woda. "To będzie hit jak kremówki"
0 0Julia Wieniawa pokazała się bez makijażu. Fani nie dowierzają: "Kogo chcesz okłamać?"
KRUK 0 0Walka z długiem. Tak postępuj, gdy do twoich drzwi puka firma windykacyjna
0 0Proste rozwiązanie problemów z elektroniką. Działa również w przypadku tego urządzenia
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nie obchodzą cię zmiany klimatu za 50 lat? Wiemy, jak będzie wyglądała pogoda w Polsce za dekadę
DADHERO.PL 0 0Mieliśmy polskiego Raya Charlesa. Genialny Dawid Ogrodnik w filmie "Ikar. Legenda Mietka Kosza"
0 0Joanna Przetakiewicz w nagiej sesji. "Zapisuję sobie pani zdjęcia w telefonie"

DADHERO.PL

0 0Nie masz pojęcia, jak wychować swoją córkę? Tato, oto 10 złotych rad specjalnie dla Ciebie
0 0Dobry zegarek nie musi być "Swiss Made". Fajne czasomierze powstają i w innych krajach Europy