Piotr Guział: Gronkiewicz-Waltz jest jak płyta analogowa, ale ostatnio się ożywiła. Działa jak rażona defibrylatorem

Piotr Guział krytykuje polityków, którzy namawiają do niebrania udziału w referendum ws. odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz.
Piotr Guział krytykuje polityków, którzy namawiają do niebrania udziału w referendum ws. odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz. Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
Piotr Guział, główny organizator referendum mającego doprowadzić do odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz zapewnia, że wbrew publicystom i komentatorom uda się osiągnąć wymaganą frekwencję. Wieszczy też scenariusze na kolejną kadencję – koalicja z PiS, SLD lub częścią PO. Cieszy się też, że Hanna Gronkiewicz-Waltz wzięła się do pracy "jak rażona defibrylatorem".


Piotr Guział, burmistrz Ursynowa, który doprowadził do referendum w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz, ostro krytykuje tych, którzy nawołują do zostania w domach 13 października. W rozmowie z "Rzeczpospolitą" zarzuca Donaldowi Tuskowi, że jest "mieszkańcem Sopotu", a arcybiskupa Józefa Kowalczyka nazywa wieloletnim "przedstawicielem Watykanu" i "obywatelem Gniezna". Najwięcej pretensji ma do Bronisława Komorowskiego, któremu zarzuca brak bezstronności, jaką powinien wykazać się prezydent. Jednak zdaniem Guziała już teraz można mówić o sukcesie jego inicjatywy.

Piotr Guział
lider Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej

A pani prezydent jest jak płyta analogowa – z przeszłości. Nie rozumie ulicy i tętna miasta. Czasami lubimy słuchać płyt winylowych, np. Mieczysława Fogga, ale wiadomo, że to nie jest do wytrzymania na co dzień i dalekie od teraźniejszości. Dzięki referendum pani prezydent bardzo się ożywiła, zachowuje się jak rażona defibrylatorem. Ale to jest maska, która czasami spada i pojawia się dobrze znana pani prezydent, która obraża popierających referendum, mówiąc o nich, że to nie warszawiacy, albo, że są niedoinformowani. CZYTAJ WIĘCEJ

Źródło: "Rzeczpospolita"

Guział zarzuca wiceprzewodniczącej PO liczne niespełnione obietnice oraz butę i słabe kontakty z mieszkańcami Warszawy. Jego zdaniem znacznie lepiej na tym stanowisku sprawdziłby się prof. Piotr Gliński, typowany na kandydata PiS. Guział dziwi się też swoim dawnym współpracownikom z SLD, którzy nie włączyli się do jego akcji, bo boją się zepchnięcia do narożnika przez PiS. Guział zapewnia, że byłby "gwarantem, że im się krzywda nie stanie". Wydaje się więc, że referendum to element szerszego planu politycznego, którego najważniejszym elementem są wybory samorządowe w 2014 roku.

Sam Guział ma jednak też problemy, bo pojawiły się wątpliwości wokół jego pracy w radzie nadzorczej jednej ze spółek miejskich w Będzinie. O sprawie pisaliśmy tydzień temu. Jeszcze w piątkowy poranek Piotr Guział twierdził, iż posadę członka rady nadzorczej miejskiej spółki z Będzina otrzymał, bo jego przyjaciele ze śląskiego samorządu postanowili wynagrodzić mu krzywdy wyrządzone przez Hannę Gronkiewicz-Waltz. Tak relacjonował tę historię "Gazecie Wyborczej". Gdy oskarżono go o kolesiostwo, szybko jednak oznajmił, iż... żartował. Wieczorem twierdził już, że zadecydowały jego rozległe kwalifikacje. I... "luźna znajomość" z prezydentem Będzina.


Źródło: "Rzeczpospolita"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYWIAD 0 0"Byłam przed 30, a nie chciało mi się żyć". Patrycja schudła 50 kg, pokonała hashimoto i depresję
MamaDu 0 0"Cesarskie cięcie powoduje problemy dziecka w dorosłości". Wywiad z prof. Ewą Helwich
DADHERO.PL 0 0Nie wiesz jak? Nie przejmuj się, nie ty jeden. Oto nasze rady, jak mądrze wychowywać syna
SAP 0 0Od personalizacji adidasów do zatrzymania powodzi. Oto jak transformacja cyfrowa zmienia nasze życie
#GRZEJE 0 010 godzin czekał na żonę, która poszła do dentysty. Musiała interweniować Straż Miejska
POLECAMY 0 0Jak mu tak wróżka powie, to zwolni pół firmy. Po 15 latach ujawnia kulisy pracy wróżenia w telewizji
MamaDu 0 0"Moja córka żyła 70 minut". Gest mamy po śmierci dziecka poruszył ludzi na całym świecie
POLECAMY 0 0Nie zawsze musisz być wśród ludzi. Te rzeczy powinieneś zrobić sam przynajmniej raz w życiu
0 0Technika sprzed 5 tys. lat pomoże ci popełnić mniej błędów. Mnisi mieli rację
dad:HERO 0 0Polecamy pięć hitów z Nefliksa i HBO Go do obejrzenia z dziećmi w ten weekend
0 0Wybrano najlepsze seriale dekady. O połowie pewnie nawet nie słyszałeś!