"Zabijajcie polityków" Jarosława Kaczyńskiego będzie bestsellerem? Tak, jeśli na jaw nie wyjdzie... tożsamość autora

Kim jest Jarosław Kaczyński, który napisał powieść "Zabijajcie polityków"?
Kim jest Jarosław Kaczyński, który napisał powieść "Zabijajcie polityków"? Fot. naTemat.pl / mat. prom.
"Zabijajcie polityków" - krzyczy tytuł najnowszej książki Jarosława Kaczyńskiego. Jego debiutu w gatunku political fiction, który bez najmniejszego problemu mógłby jednak uchodzić za reportaż z bieżących wydarzeń na naszej scenie politycznej. To bez wątpienia powieść, która wkrótce może stać się prawdziwą biblią każdego, kto ma już dość obecnej władzy. Chwytliwy tytuł i nazwisko autora z pewnością sprawią, iż będzie to bestseller najbliższych miesięcy. O ile tylko...

...większość z potencjalnych czytelników szybko nie połapie się, że Jarosław Kaczyński będący autorem książki "Zabijajcie polityków" to bynajmniej nie były premier i prezes Prawa i Sprawiedliwości. Choć treść tej powieści może wydawać się pisana ręką doświadczonego polityka, który walczy o odebranie władzy Donaldowi Tuskowi, w rzeczywistości napisał ją zupełnie inny Jarosław Kaczyński. Ten z Wrocławia, który na co dzień jest handlowcem, ale też satyrykiem i prozaikiem.

To on w "Zabijajcie polityków" stworzył postać Macieja Dąbrowy - człowieka głęboko zawiedzionego i żądnego zmiany w kraju. Swego rodzaju samozwańczego rewolucjonisty, który pojedynczym czynem ciągnie za sobą lawinę zmieniającą nadwiślański krajobraz polityczny. Choć to wymarzony scenariusz dla tego najbardziej znanego Jarosława Kaczyńskiego, trudno przypuszczać, by to wszystko spodobało się prezesowi PiS. Szczególnie, że wydawca "Zabijajcie polityków" robi wiele, by tożsamość autora książki nie była jasna.

Co prawda na stronie internetowej promującej powieść znajduje się zakładka z notką biograficzną na temat autora "Zabijajcie polityków", ale któż tam zaglądnie, gdy wcześniej do kupna zachęci go kilka emocjonalnych recenzji pierwszych czytelników. W polskich miastach pojawiają się też pierwsze billboardy promujące książkę. Na nich informacji o autorze nie ma już w ogóle. Imię i nazwisko są tymczasem równie wielkie, co mocny tytuł.- Na plakatach informacji nie ma, bo nie musi być - usłyszeliśmy od wydawcy książki "Zabijajcie polityków". - Jednocześnie podkreślam, że imię i nazwisko autora jest jak najbardziej prawdziwe - dodaje nasz rozmówca. I przyznaje, że dane personalne powieściopisarza w tym projekcie były równie ważne co treść książki. W projekt jest zaangażowanych kilka osób, ale to Jarosław Kaczyński pierwszy miał zgłosić się do wydawcy z pomysłem na powieść Podobno nie namawiano go do jej spisania tylko dlatego, że ma specyficzne nazwisko.

Ani Jarosław Kaczyński, ani jego wydawca nie obawiają się więc, że wkrótce przyjdzie im stanąć przed sądem, gdzie po drugiej stronie zasiądzie prezes Prawa i Sprawiedliwości. - Jeśli książka trafi do szerokiego grona odbiorców, to jedyną osobą, która może na tym wszystkim politycznie zyskać będzie właśnie ten bardziej znany dziś Jarosław Kaczyński. Jej treść jest bowiem bardzo mocno antyrządowa i antysystemowa. W obecnej sytuacji może to tylko sprawić, że ktoś zmieni poglądy z PO na PiS, a nie jakąkolwiek inną opcję polityczną - zapewniają twórcy.

Problem w tym, że historia pokazuje, iż niektórzy mogą sobie tytułowe rady wziąć za bardzo do serca. I co wtedy?


Trwa ładowanie komentarzy...