Zagramy u siebie? Polacy wykupili już 25 tysięcy biletów na mecz z Anglią na Wembley

"Daily Mail" donosi, że na meczu Anglia-Polska może przyjść nawet 25 tysięcy naszych rodaków
"Daily Mail" donosi, że na meczu Anglia-Polska może przyjść nawet 25 tysięcy naszych rodaków Fot: Przemek Wierzchowski/Agencja Gazeta
Dziennikarz ITV Adrian Chiles niewiele się pomylił mówiąc, że Polacy właściwie zagrają u siebie na Wembley. „Mail on Sunday” informuje, że reprezentacja Polski może liczyć na wsparcie aż 25 tysięcy rodaków podczas meczu z Anglią w ramach eliminacji do mistrzostw świata w Brazylii.Nasi piłkarze stracili szanse na awans na mundial, jednak to nie stoi na przeszkodzie, by na Wembley pojawiła się prawdopodobnie największa grupa kibiców przyjezdnych w historii angielskiej piłki. Choć rodzima federacja ma obowiązek przeznaczyć tylko 5 procent swoich miejsc dla fanów reprezentacji rywali, to Polacy zajmą ponad 25 procent miejsc w „Świątyni Futbolu”.

Na mecz naszej reprezentacji PZPN otrzymał od FA (angielski związek piłki nożnej) 8 tysięcy biletów. Jednak Anglicy przewidzieli, że Polacy mieszkający na Wyspach będą próbowali kupować bilety na trybuny zajmowane przez kibiców Anglików. Dlatego też, by uniknąć zamieszek, sami przeznaczyli dla Polaków dodatkowe 10 tysięcy biletów. Dzięki temu kibice „biało-czerwonych” będą w jednym miejscu, co ułatwi policji kontrolę.

Niemniej, podejrzewa się, że Polacy weszli w posiadanie dodatkowych 7 tysięcy biletów. Mogą tak zrobić, bo wystarczy, że są zameldowani na Wyspach i należą do klubu kibica reprezentacji Anglii. Według spisu powszechnego z 2011 roku w Wielkiej Brytanii mieszka ponad 850 tysięcy osób polskiego pochodzenia.


Mecz Polski z Anglią odbędzie się we wtorek o 20:45 w Londynie. Anglicy, aby awansować na mistrzostwa świata muszą z nami wygrać. Każdy inny wynik oznaczałby, że zagrają w barażach. Chyba, że wydarzyłby się cud i najgorsza reprezentacja świata – San Marino – urwałaby Ukrainie punkty.


źródło: Daily Mail
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
RECENZJA 0 0Obejrzałem sequel "Lśnienia". To nie jest zwykły skok na kasę, ale i tak jest z nim problem
Volvo 0 0Chcesz tanio kupić nowy samochód? To najlepszy moment. Zobacz, co wymyśliło Volvo
Leroy Merlin 0 0Glamour, a może... pustynny? Najnowsze ekscytujące trendy w urządzaniu wnętrz
WYWIAD 0 0Wyślij kartkę do 5-letniej Natalki! Mama przekłada święta i prosi internet o pomoc

MOTO

POLECAMY 0 0Polacy sprzątają Himalaje. Andrzej Bargiel wziął worki i poszedł na lodowiec. "Ilość śmieci szokuje"
DADHERO.PL 0 0Co się dzieje, gdy wrzucasz do sieci zdjęcia swoich dzieci? Zanim to zrobisz, przeczytaj ten tekst
POLECAMY 0 0Przez nową modę wstydzę się, że mam iPhone’a. Najgłupsza rzecz w smartfonach, jaką widziałem