Poklatkowa historia typografii

The History of Typography
Ben-Barret Forrest to grafik, który hobbystycznie zajmuje się też animacją i montażem. Jego projekt The History of Typography ma na youtube już ponad 650 tysięcy wyświetleń. Poklatkowa animacja przedstawia najważniejsze momenty w historii litery.

W ciągu 5 minut grafik przystępnie podaje podstawowe informacje, które powinien znać każdy, nie tylko Ci, którzy współpracują z grafikami (o samych grafikach nie wspominam), ale tak naprawdę każdy, a szczególnie Ci, którzy prowadzą własną działalność i mają ochotę sami zrobić sobie szyld. Sposób podania tych wszystkich informacji jest lekkostrawny i zabawny.

Tak dla wszystkich tego typu edukacyjnych projektów wideo. Komu chciałoby się czytać długie materiały o historii typografii? Najprawdopodobniej tym, którzy już dawno wiedzą to wszystko co Ben przedstawia na filmie. Ci, którzy jednak nie wiedzą, że szeryfy to wcale nie błąd w odmianie słowa szeryf (stróż prawa), a Baskerville to nie tylko rodzina z powieści sir Artura Conan Doyle'a, niech odpalą filmik.140 godzin pracy, 291 liter wyciętych z papieru i 2 454 zdjęć i w sumie 669 527 odtworzeń na youtube. Z innymi pracami filmikami Bena można zapoznać się na jego stronie
www.forrestmedia.org i kanale youtube.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...