Nieznane dzieło Leonarda da Vinci odkryte podczas renowacji na zamku w Mediolanie

Malowidło Leonarda da Vinci odkryto na ścianie zamku Sforzów w Mediolanie.
Malowidło Leonarda da Vinci odkryto na ścianie zamku Sforzów w Mediolanie. Fot. Julo / Wikimedia Commons
Podczas renowacji jednej ze ścian na zamku Sforzów w Mediolanie znaleziono mural, który okazał się być dziełem Leonarda da Vinci. Dzieło znaleziono pod siedemnastą warstwą farby pokrywającą ścianę. To już drugie dzieło tego artysty znalezione w tym miesiącu.


Mural, który najprawdopodobniej był ukryty przed światem przez ponad 500 lat, przedstawia korzeń drzewa, który tkwi w skale. Jak informuje La Gazzetta del Mezzogiorno, odkryty malunek jest najprawdopodobniej częścią większego muralu, który da Vinci wykonał podczas pracy dla księcia Mediolanu pod koniec XV wieku.

Władze Mediolanu planują renowację wszystkich murali wykonanych przez tego renesansowego artystę. Mają zostać pokazane podczas wystawy Universal Exposition, która odbędzie się w Mediolanie w 2015 roku.

Mural znaleziony w zamku Sforzów nie jest jedynym malowidłem, które uznaje się za dzieło da Vinciego. Na początku października w jednym z szwajcarskich skarbców odkryto portret Izabeli d'Este, który uznano za dzieło włoskiego artysty. Co ciekawe, nawet jego właściciele nie wiedzieli, że są w posiadaniu dzieła Leonarda da Vinci.Źródło: huffingtonpost.com
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

POWYBORCZY PORANEK

WYNIKI, ANALIZY, KOMENTARZE